А ви чули про успішний старт програми з отримання ступеня магістра МВОК?

Девід Блейк, генеральний директор Degreed, коментує нещодавню революційну ініціативу одного з лідируючих навчальних закладів США. Переклад статті здійснено командою MOOCology.


Заява Технологічного інституту Джорджії про початок програми по отриманню ступеня магістра за допомогою МВОК спричинила за собою безліч непорозумінь та дебатів як з боку прихильників, так і з боку недоброзичливців масових онлайн-курсів.

На даний момент програма почуває себе просто чудово і, згідно доповіді Inside Higher Ed, має великі шанси на успіх. Декан коледжу обчислювальної техніки Технологічного інституту Джорджії, Цві Галіл, пояснив:

“Сьогодні ми знаходимося на півдорозі до масового розгортання програми, але, я вже навіть зараз скажу, що не міг і мріяти про кращий початок”.

Концепція програми полягає в тому, що вона дозволяє студентам отримати ступінь магістра в галузі комп’ютерних наук менше, ніж за $7,000, що є лише малою частиною того, що потребується в традиційних установах за отримання ступеня магістра. Вона базується на курсах від Udacity і була профінансована компанією AT&T. Первісна група складалася трохи більше, ніж з 410 учнів, а кожен курс мав обмеження в 150 чоловік.

На сьогоднішній день Технологічний інститут Джорджії впевнено йде на збільшення кількості студентів до кількох тисяч. Крім вартості, цінністю також є й той факт, що програма допускає до навчання всіх кваліфікованих кандидатів. Як заявив Галіл з цього приводу: “Це повністю суперечить стандартам таких елітних університетів, як Массачусетський технологічний інститут або Технологічний інститут Джорджії, де, з причини мізерних квот, блокується вступ великої кількості талановитих претендентів”.

Відповідно до загальної тенденції, онлайн-студенти зазвичай старше за своїх “традиційних” колег. Можливо, через більший життєвий досвід і організованість вони набагато краще встигають у програмах онлайн-курсів, ніж їх колеги, які навчаються за стандартною програмою коледжів. Більш того, практика показала, що саме такі учні здатні навчатися практично без сторонньої підтримки, майже не використовуючи навіть консультації спеціально закріплених за ними помічників. Приведу дещо зі статистики, яка може здатися Вам цікавою: більше 90% студентів стверджують, що дана програма має прийнятну вартість, і в майбутньому вони, безсумнівно, планують рекомендувати її своїм колегам і знайомим.

За становленням і просуванням програми з отримання ступеня магістра МВОК пильно спостерігають представники сфери освіти з різних куточків світу. Якщо вона буде успішною і доведе свою можливість к масштабуванню, то цілком зможе стати частиною нової моделі освіти, яка пропонує в декілька разів дешевше навчання великій кількості людей, використовуючи досвід масових онлайн-курсів. Що ж, цілком можливо, що подібні спроби призведуть до створення більш успішного і життєздатного прототипу, ніж концепція “МВОК як навчальний посібник”, яку раніше запропонував президент edX Анант Агарвал.

Попередні результати першого семестру за програмою вкрай втішні та обнадійливі. А подібні експерименти необхідно продовжувати в обов’язковому порядку, адже один з них неодмінно призведе до створення якісної, масової і загальнодоступної освіти.

Коментарів немає.

Залиште свій коментар