Перископ: налаштуй зв’язок класів зі світом

Для того, щоб підготувати студентів до ефективного навчання в глобальному цифровому суспільстві, педагоги шукають інноваційні комунікативні інструменти, здатні за допомогою досліджень і роздумів викликати в учнів інтерес. Ось один із них.


Перископ є новим потужним інструментом, надихаючим викладачів і студентів на взаємодію та спільну роботу, а також може стати ефективним способом, який допоможе ділитися своїми знаннями та досвідом зі світом.

Перископ − це безкоштовний додаток для смартфонів, який дозволяє транслювати “живе” потокове відео громадськості або обмеженій, приватній аудиторії. Користувачі з будь-якої точки світу можуть приєднуватися і переглядати відео в режимі реального часу безпосередньо під час трансляції. Функція чату дає можливість користувачам взаємодіяти, додавати коментарі, задавати питання, чи відзначати відео, як вподобане, натиснувши на символ “сердечко”. Наступні передачі і сеанси можна переглядати протягом 24 годин або зберігати в телефоні. Також користувачі Перископа використовують окремий додаток Katch.me, що підключається до їх аккаунту і дозволяє автоматично архівувати трансляції, які згодом можна буде зберегти або передати за допомогою електронної пошти або соціальної мережі. Завдяки простому і зручному інтерфейсу, використання Перископа і його можливостей в школах може бути спеціалізованим і більш цілеспрямованим.

Перископ для учнів

Як цифровий інструмент взаємодії, Перископ дає можливість студентам побачити світ очима інших. Багато педагогів знаходять інноваційні способи застосування цього інструменту під час навчання: вони використовують дану платформу не тільки для розширення комунікативних навичок студентів, а й для того, щоб учні змогли осмислено взаємодіяти і обмінюватися ідеями з великою аудиторією, що складається з різних груп населення. Отримуючи відгуки і різні точки зору щодо своїх відеотрансляцій в Перископі, студенти зможуть підготуватися до майбутньої взаємодії з суспільством, розширити своє критичне мислення та навички цифрової грамотності. У цьому глобальному процесі усного та практичного обміну студенти беруть участь не тільки як глядачі, вони створюють контент і допомагають конструювати знання, які можуть бути корисними в процесі навчання. Приклади практичного використання Перископа:

About_Service_Periscope_2

Віртуальні “виїзні” екскурсії

У класах з вивчення світових мов студенти можуть взяти участь у віртуальних “виїзних” екскурсіях разом з вчителями-гідами з країн, мови яких вони вивчають, побувати, наприклад, в тамтешніх ресторанах або на фестивалях. Завдяки Перископу учні можуть “відвідати” різні музеї, такі як Лувр або Музей Сучасного Мистецтва.

Виступи досвідчених спікерів

З Перископом навчальні класи можуть встановлювати зв’язок з експертами і спостерігати за науковими експериментами в лабораторіях. Під час трансляції студенти можуть брати активну участь у дослідженнях, роблячи записи і збираючи дані.

Історичні огляди та інтерв’ю

Беручи участь у прямих трансляціях інтерв’ю з людьми похилого віку або ветеранами, що розповідають свої життєві історії, які відбулися в історично важливих місцях, учні можуть зробити історичний знімок. На основі аналізу таких інтерв’ю викладачі зможуть отримати уявлення про те, наскільки глибоко студенти розуміють важливість історії в нашому житті.

Студентська співпраця

Взаємодія між студентами дозволяє не тільки обмінюватися досвідом, але й розглядати деякі теми з однієї точки зору. Під час проектів, спонсованих такими організаціями як iEARN, книжкових акцій, таких як Глобальне читання вголос або шкільних заходів з прибирання сміття, як Edventure Quest, студенти можуть показати через соціальні мережі своє ставлення до подібних заходів, закликати ширшу аудиторію до взаємодії та участі в таких акціях.

Перископ для батьків

Для тих батьків, що працюють, участь у шкільних заходах є великою проблемою. Завдяки додатку Перископ батьки можуть використовувати сучасні технології, щоб більш активно брати участь у навчальному процесі своєї дитини. Перископ не тільки полегшує участь батьків в освіті дітей, але й допомагає їм краще взаємодіяти з вчителями. Батьківська обізнаність сприяє розширенню шкільної громади, що, без сумніву, є гарною підтримкою для студентів.

Телетрансляція шкільних заходів

Використовуючи Перископ, батьки можуть стати частиною навчального процесу всередині школи і поза нею. Прямі трансляції шкільних вистав, спортивних заходів, зустрічей батьківського комітету та батьківських зборів допоможуть батькам, які не мають можливості бути присутніми особисто, брати участь у цих процесах дистанційно.

Студентські презентації

Завдяки можливості зробити трансляції приватними, тобто обмежити доступ користувачів, які можуть їх бачити, учні можуть ділитися окремими виступами зі своїми батьками. Усні доповіді, виступи в якості ведучих конференцій, дискусійних заходів можуть транслюватися в закритому доступі: за допомогою функції чату батьки можуть зробити свій внесок, ставлячи питання або коментуючи захід.

Батьківські освітні сесії

Протягом усього навчального року школи пропонують навчання й батькам. За допомогою Перископа висвітлюються такі теми, як цифрове громадянство, нові програми та інші предметні області. Трансляції можна архівувати і ділитися ними в онлайн-бібліотеці для подальшого перегляду.

About_Service_Periscope_3

Дивлячись вперед

Як і в будь-якому віртуальному форумі, педагогів хвилює питання конфіденційності в просторі соціальної взаємодії, в якому працюють студенти. Аудиторія користувачів, що мають можливість переглядати відео, може визначатися студентами самостійно за допомогою простого перемикання налаштувань доступу в “приватне”. Як потужний освітній інструмент, додаток Перископ дозволяє студентам бути активними учнями і творцями контенту в рамках кожної нової сесії. З різною аудиторією, взаємодією різного роду, соціальним вивченням і максимальними зобов’язаннями між учнями є можливість розширити інтерес до діалогу у сфері освіти. Дозволяючи досліджувати і презентувати, Перископ дає можливість студентам і педагогам отримувати зворотний зв’язок від усього світу.

Коментарів немає.

Залиште свій коментар