8 практичних ідей, завдяки яким технологія докорінно змінює освіту

Мет Міллер, письменник та практик освітніх технологій, наводить цікаві реальні приклади використання навчальних веб-сервісів. Переклад статті здійснено командою MOOCology.


Завдяки новім технологіям, у сучасних класах є інструменти, за допомогою яких можна зробити реальним навчання, яке було неможливим в останні роки. Тепер студенти можуть створювати вражаючі продукти, такі як проекти класу, які в минулому зажадали б багато обладнання або грошей.

Ось, наприклад, смартфони, які є у багатьох студентів. Ця сучасна технологія набагато потужніша, ніж та, що відправила людину на Місяць. Використання смартфонів або інших пристроїв з доступом до Інтернету може допомогти відкрити нові горизонти освіти перед усім людством.

Настав захоплюючий час для освіти. Як можна використовувати подібні технологічні переваги в навчальних закладах та серед учнів?

Співпраця. Студенти працюють разом в цифровому просторі. Вони можуть співпрацювати, де б вони не знаходилися, будь-то в різних аудиторіях або різних країнах. Більш того, зі спільною онлайн-роботою дні, коли “мій напарник не прийшов, а у нього всі конспекти” закінчилися.

Приклад: Використання Google Documents для створення спільних дослідницьких заміток або есе.

Повторення. Постійне тренування. Практичні онлайн-сайти, зроблені за принципом рівнів гри, такі як цифрові флеш-карти та огляди ігор, роблять процес повторення неймовірно захоплюючим. Крім того, більшість з цих можливостей відкрита навіть для власників смартфонів.

Приклад: Використовуйте свої власні умови, щоб створити інтерактивну флеш-карту, використовуючи Memrise, або зробіть забавний огляд ігор на ClassTools.net.

Відео. Гарні відеопроекти раніше вимагали дорогі камери та виробниче обладнання. Тепер, планшет, веб-камера або смартфон можуть створити високоякісне відео, що не уступає роботам професійних режисерів.

85_Pactice_of_Best_Technologies_2

Приклад: Створіть швидкі відео з вбудованою веб-камерою або слайд-шоу, використовуючи кнопку завантаження YouTube. Можете полегшити завдання, створивши відео в самому документі за допомогою Gone Google Story Builder.

Аудіо. Студенти можуть створювати свої власні радіо-шоу, розповідають творчі історії або беруть інтерв’ю у друзів і знайомих. Ці записи можуть широко розповсюджуватися в Інтернеті, як було і на звичайному радіо-шоу протягом багатьох років, але безкоштовно.

Приклад: Зробіть аудіозапис за допомогою AudioBoom та поділіться посиланням з іншими, таким чином почавши співпрацю з широкою студентською аудиторією.

Соціальні мережі. Засоби комунікації, такі як Twitter, Facebook, Instagram та інші, надають доступ кожному, у кого є підключення до Інтернету. Хештеги дозволяють студентам відправляти повідомлення будь-кому, хто шукає конкретне ключове слово.

Приклад: Студенти можуть зв’язатися з авторами, вченими, дослідниками, політиками, знаменитостями і багатьма іншими для отримання унікального досвіду навчання.

Відео-чат. Коли в соціальній мережі є послуга додавання аудіо- та відео-можливостей, залученість стає ще більшою. Студенти можуть ділитися цікавим матеріалом з іншими учнями по всьому світу, використовуючи не тільки анімовані смайли, а й реальну міміку.

Приклад: Класи поділені на пари з іншими класами з усього світу для спільної роботи над проектами. Вони зможуть ділитися своїми роботами через Skype або Google Hangouts. Підключіть їх до віртуальних турів-практик з Google Connected Classrooms або Discovery Education’s.

Веб-сайти. У нинішній час студентська робота не обмежується лише перевіркою вчителем. Вона може бути розміщена на безкоштовному веб-сайті або в електронному портфелі на студентському веб-сайті. І може бути розглянута або працедавцями, або приймальною комісією.

Приклад: Використовуючи доступне програмне забезпечення, студенти можуть створити веб-сайт Weebly, і зібрати в ньому свої кращі роботи для демонстрації.

85_Pactice_of_Best_Technologies_3

Супутникові зображення. Студенти можуть використовувати докладні карти та фотографії, зроблені зі супутників, для того, щоб побачити весь світ. Вони можуть порівнювати побачені місця і ті, де зараз проживають, а також знайомитися з містами та країнами, які завжди хотіли відвідати.

Приклад: Використовуйте додаток Google Earth’s, щоб узяти участь у віртуальній екскурсії по відомих місцях, таким як Париж чи Лондон. Потім перейдіть на новий рівень з World Wonders. Тут є колекції фотографій вулиць і, захоплюючих дух, місць з усього світу.

Коментарів немає.

Залиште свій коментар