5 дієвих способів забезпечити культуру інновацій у вашому освітньому закладі

Джиммі Ліч, консультант з цифрових комунікацій компанії ICANN, підказує керівникам школ та університетів як найкраще реформувати навчальні процеси. Переклад статті здійснено командою MOOCology.


Багато шкіл і навчальних організацій дуже голосно заявляють про те, що шукають інновації та готові прийняти на озброєння новітні моделі освіти. Однак, коли починаєш конкретно вивчати їх освітню систему, виявляється, що, незважаючи на перейменування посади начальника відділу інформаційних технологій в посаду “Начальник відділу інновацій” та завішування стін навчального закладу плакатами типу “Неможливе можливо”, вони пропонують ні що інше, як нісенітницю.

Коли ви ставите за мету забезпечити на іспитах високі результати, з чого Ви починаєте створювати культуру, яка забезпечує нові ідеї та способи їх здійснення?

Звичайно, ви можете робити по-своєму і все в рази погіршити, але, все ж таки, пропоную перед цим уважно прочитати наступні рекомендації:

  1. Складіть ясну картину інновацій

Виставте вимоги вашій команді щодо здійснення підготовки до нової моделі навчання. Сплануйте поетапно всі проміжні періоди такого переходу. Чітко опишіть все, що буде змінено в новій системі, особливо сфокусуйтеся на тому, що більше не буде використовуватися. Переконайтеся, що всі учасники процесу розуміють, що саме ви маєте на увазі.

  1. Виділіть необхідний час

Компанія Google, як відомо, виділяє час у графіках своїх робітників, щоб вони подумали і про інші речі крім своїх робочих місць. Безумовно, легше сказати, ніж зробити це у сфері освіти. Однак життєво важливо виділити час для обговорення та інформування про будь-які зміни. Не приступайте до практичної частини реформ, поки кожен з учасників не продемонструє компетентність в головних ідеях інновацій.

Innovation_in_Education_Process_2

  1. Не підміняйте інноваціями освітній процес

Створюйте простір для інновацій, але ні в якому разі не замінюйте ними будь-яку творчу діяльність. Пам’ятайте, що це всього лише частина бренду Вашої школи і нова занадто революційна ідея може не вписатися в поточну освітню концепцію, зробивши її неприйнятною для існуючих учнів. Якщо це не новий навчальний заклад, спробуйте ввести інновації м’яко, погоджуючи з поточним напрямком. Як варіант, спробуйте спочатку робити це в невеликих експериментальних групах.

Відносно того, як втілити інновацію в життя. Спробуйте Intuit’s Catalyst Toolkit. Це гід з вільним доступом, який був створений для всіх співробітників і громадськості, і який включає в себе всі необхідні компоненти для підготовки до введення інновацій.

  1. Застосовуйте показники успіху

Як раніше говорив Тоні Блер: “Правильні рішення приносять хороші результати”. І наш головний іспит – це результати наших учнів. І це, як правило, тривалий процес. Проведіть аналіз поліпшень, які повинні привнести нові ідеї. До речі, індивідуальна успішність учня – це не єдина річ, за якою можна визначити, чи на правильному ви шляху. Адже можна виміряти вплив тієї чи іншої інновації на освітню систему також й за іншими параметрами, наприклад, командний результат.

  1. Не забувайте про винагороду

Інновація нагородження має життєво важливе значення, але часто, при неправильному використанні, вона може позбавити більшість учнів мотивації. Замініть масштабні церемонії та свята, де нагороджується за успіхи лише невелика кількість студентів. Натомість зосередьтеся на створенні атмосфери, яка заохочувала б кожного учня бути максимально продуктивним. Оцініть вклад або досягнення, але не руйнуйте ентузіазм серед тих, хто все ще не справляється повністю зі своїми завданнями.

Innovation_in_Education_Process_3

Якщо ви зможете реалізувати практично хоча б один з цих принципів у вашому навчальному закладі, то, крім реалізації ваших освітніх цілей, ви зможете істотно поліпшити перспективи подальшої навчальної та трудової діяльності учнів у сучасних умовах.

Коментарів немає.

Залиште свій коментар