5 чудових можливостей використання відео у навчальному класі

Пітер Скотт та Джей Ті Ріптон підготували цікавий матеріал для EdSurge. З нього викладач зможе дізнатися як використовувати базові можливості відео-сервісів на практиці. Переклад статті здійснено командою MOOCology.


Якщо ви не працюєте у Вальдорфскій школі, де заборонили смартфони, то скоріш за все бачили, як ваші учні спілкуються з друзями за допомогою відео-чату, коли цей час можна було б витратити на роботу або на виконання домашнього завдання. Втім, відео-чат може допомогти шкільному навчанню. В цьому немає нічого неможливого.

Технології відео змінилися зовсім небагато за останні 10 років. Коли мій батько вивчав монтаж у старшій школі, він використовував замовні комп’ютери та завжди боровся з технічними перепонами. Зараз кожен учень має камеру в своєму смартфоні, вони можуть редагувати відео за допомогою додатків, а відео-чат це буденне явище, доступне у Facebook, Skype або інших сервісах.

Мій батько потребував технічних навичок коли використовував відео під час навчання, але тепер гра змінилась. Кожен вчитель може користуватися перевагами відео, навіть ті, хто не є технологічно підкованими.

Ось п’ять ідеї для створення відео-чату як навчального посібника, а не як розвагу.

1.Навчайтеся разом з іншими школами

Учням подобається спілкування, і вони люблять відео. Ми знаємо це. Як вчителі, ми можемо використовувати ці дві пристрасті, використовуючи відео-чат для спілкування на заняттях з іншими студентами з різних частин світу для сумісного навчання. Зв’язок з іншими учнями з інших кінців планети підвищує ажіотаж на заняттях, а також залучає до культурного обміну. Наприклад,  приватна школа Апостола Томаса у Західному Хемпстеді, Нью–Йорк, працювала з некомерційною установою Global Nomads Group щоб з’єднати своїх учнів зі школярами з Гани. Діти з США розповідали, що значить для їх країни перший афро-американський президент, а ганці розповідали про перші демократичні вибори в своїй країні і яке це має значення для них. Це зробило дискусію більш жвавішою для учнів школи св. Томаса.

2.Залучайте частіше спеціалізованих лекторів

Запрошення сторонніх ораторів на заняття є корисним, але складним заняттям; планування може бути складним, а запрошення потрібної людини на урок не завжди є можливим. Відео-чат може забезпечити безпеку та зручність у плануванні для запрошених осіб.

Ініціативні вчителі можуть використовувати гнучкість відео-чату для запрошення таких відомих лекторів, як астронавти NASA, або міжнародних гостей, наприклад відомих співаків на заняття для того, щоб отримати нові знання. Також можна співпрацювати з такими організаціями, як музеї та просвітницькі товариства.

Але обов’язково переконайтесь, щоб Інтернет-з’єднання не обірвалося внаслідок поганого зв’язку.

“Зв’язок з лектором у іншому кінці світу є однією з найкращих можливостей заняття в класі”, зазначив Тоні Чжао, генеральний директор компанії відеозв’язку Agora. “Але переконайтесь, що готові до слабкого зв’язку у зонах з поганою інфраструктурою мережі.”

Погане з’єднання може стати проблемою, особливо якщо ви використовуєте програмне забезпечення для відео-чату, що спирається виключно на публічні мережі, де проблеми зі зв’язком можуть призвести до розмитої або нечіткої картинки, або ж взагалі до відсутності зображення під час розмови з міжнародним гостем. Поговоріть з директором вашої школи щодо використання нового софту для вирішення проблем з підключенням, наприклад, керований відео-чат Agora. Ці розмови повинні спиратися на значення та престиж високо профільованих лекторів, яких можливо буде запросити.

3.Проводьте віртуальні екскурсії

Показувати завжди краще чим розповідати, і відео-чат може бути використаний як екскурсія для школярів без клопотів з батьківським дозволом, витратами на проїзд і харчуванням, та питанням безпеки.

Video_Will_Help_U_Teacher_2

Сьогодні існують багато варіантів віртуальних екскурсії на виходячи з класу. Одним з прикладів є відеоконфереційна програма Центру Науки та Промисловості з Огайо, яка дозволяє відвідати реальні, живі операції. Вивчаючи, як працює людське коліно з підручника, може стати нудно, але відкривши двері на операцію по заміні колінного суглоба, учні відчуватимуть все що завгодно, але не нудьгу.

Іншим прикладом є смітсонівська безкоштовна програма відеоконференції. Віртуальні екскурсії це дуже круто.

4.Залишайтеся на зв’язку з батьками

Поза уроками, відео-чат може також допомогти вчителям зробити контакт з батьками простішим.

Як всі ми знаємо, залучення батьків до навчального процесу має вирішальне значення, але це також є складним викликом. Насичений розклад заважає навіть доволі завзятим батькам, і вимагати від них участі та часу для вирішення учнівських проблем досить складно. Відео-чат може надати можливість більш зручного та постійного зв’язку з батьками.

Поки вони виправдано жаліються, що вирішувати питання на батьківських зборах не зручно, відеозв’язок дає набагато менше приводів для виправдань, адже він з’єднує незалежно від часу та місця.

Отже, відео-чат зовсім не такий поганий, як здавалось раніше. Так, він може бути значним відволікаючим фактором. Але також він може бути чудовим ресурсом для поліпшення якості освіти.

Чи використовуєте ви відео-чат на заняттях, і чи підтримує ваша школа це  за допомогою відповідних засобів? Якщо ні, аргументуйте адміністрації закладу переваги цього методу. Кожен директор бажає мати гарний імідж, а технологічні ініціативи це гарний шлях показати що школа є передовою та піклується про навчальний процес. У випадку з відео-чатом, це насправді так.

5.Пам’ятайте про безпеку

Учнівська безпека є не тільки першочерговим завданням педагогів, але й необхідним інгредієнтом для гарних умов навчання.

Один з інноваційних шляхів використання відео-чату є використання його як механізму звітності, коли учні почувають себе у небезпеці або потребують підтримки. Поки вони, зазвичай, недалеко від нагляду, шкільна система відео-чату може виконувати функцію менш нав’язливого зв’язку з викладачами та працівниками навчального закладу, коли виникає проблема.

Також, відео-чат може підвищити безпеку під час екскурсій та заходів поза школою, дозволяючи вчителям та супроводжуючим перевіряти окремих учнів, які могли відстати від групи. “Де Джонні?” стає менш критичною ситуацією, коли з ним можна буде зв’язатись через чат для отримання інформації про його місцезнаходження.

Video_Will_Help_U_Teacher_3

Звичайно, існує тонка межа між доречним використанням технології та ускладненням заняття, відволікаючи від навчального процесу. Але якщо вчителя ретельно продумають використання відео-чату, це може виявитись корисною освітньою допомогою.

Коментарів немає.

Залиште свій коментар