4 нові навчальні можливості від Apple

Останнє оновлення від Apple надало вчителям та учням велику кількість цікавих та зручних налаштувань, розповідає Daily Genius. Переклад матеріаду здійснено командою MOOCology.


Протягом декількох минулих років iPad від Apple став зручним інструментом для навчання. Проте він продовжує розчаровувати вчителів та адміністраторів, коли справа доходить до його використання при оновленні існуючого навчального середовища.

Я пам’ятаю, як отримав свій перший набір iPad п’ять років тому і виявив, що єдиний спосіб завантажити потрібний додаток − встановити карту пам’яті у MacBook (ПК, на якому я працював тоді, був недостатньо потужним) і копіювати програми на кожен з планшетів окремо. Це було дуже незручно і потребувало багато часу.

Забігаючи наперед, декілька основних випусків Apple обіцяли полегшити життя вчителів та адміністраторів, що також зіткнулися з моїми проблемами: Apple Configurator, Apple’s DEP program, інтеграція тристороннього Mobile Device Management (MDM)… Кожен раз, коли Apple анонсував нові розробки, я думав, “Нарешті! Це вилікує хвороби Apple!”

Наскільки важливий Mobile Device Management (MDM)

Не дивлячись на те, що кожен анонс був наповнений натхненням і обіцянками, ні одне з оновлень не працювало як розповідали в рекламі і не спрощувало процедуру налаштування iPad. До теперішнього часу, найкращим релізом була інтеграція тристороннього MDM. Якщо ви не знайомі з MDM, він надає адміністраторам можливість керувати iPad в учбовому серердовищі, дехто з вчителів знає цю систему як “самообслуговування”.

MDM використовували для створення шкільного профайлу iPad, керування додатками, адміністрування з Apple Classroom та багато іншого. Інтеграція MDM вирішила багато неприємностей, пов’язаних з роботою на iPad. Але не кожен MDM був створений однаково добре, і Apple ніколи не надавав вказівок, якою програмою варто користуватись, а якою ні.

New_Things_from_Apple_2

У поточному освітньому середовищі вчителі та адміністратори обирають Google Chromebook. Ця стаття зовсім не про боротьбу за першість між Chromebook та iPad, але важливо відмітити, що управляти навчальним процесом набагато зручніше за допомогою арсеналу Chromebook. Проте, з останнім випуском iOS 9.3 від Apple, школам, що відмовилися від iPad через складність його налаштування, слід ще раз звернути на нього увагу.

Я був запрошений до презентації iOS 9.3 як викладач EdTechTeacher та мав можливість розповісти Apple про проблеми, з якими я зіткнувся у минулому. Є три причини, чому 9.3 змінить життя вчителів та учбових адміністраторів на краще.

Apple School Manager

Apple School Manager − універсальний додаток для адміністраторів, створений щоб налаштовувати шкільне iPad середовище. School Manager стане комбінацією існуючих навнальних платформ Apple − the Device Enrollment Program, Volume Purchase Program, та Apple ID для Students Program − все на одному онлайн порталі.

Управління акаунтами Apple ID

Тепер Apple дозволить школам управляти акаунтами за допомогою Apple School manager. Це будуть спеціальні шкільні акаунти, з яких учні будуть мати доступ до iCloud та розширене iPad середовище з будь-якого пристрою.

Колективний iPad

Можливо, найцікавіша частина релізу iOS 9.3 − нова опція Shared iPad. Планшети, які використовуються у декількох класах або різними учнями, тепер будуть прив’язані до акаунтів цих студентів. Коли учень буде заходити у свій обліковий запис на цьому пристрої, усі його дані, включаючи додатки, будуть завантажені на цей iPad. Після використання планшету дані архівуються на iCloud, та інша людина зможе працювати на ньому.

Apple Classroom

Це безсумнівно одна з найкращих нових особливостей iPad для вчителів, так як  Apple Classroom (посилання на iTunes) змінить функціонал налаштування додатку. Через программу Apple Classroom вчителі зможуть групувати учнів, запускати додатки та веб-сайти на їхніх пристроях, бачити екрани студентів у реальному часі, блокувати їх, змінювати паролі та передавати медіадані з AirPlay. Об’єднавши всі ці можливості, Apple створили iPad асістента для більш ефективної та зручної роботи зі своїми пристроями у школі.

New_Things_from_Apple_3

Тепер здається, що iOS 9.3 − рятувальне коло, по якому директори та вчителі, які використовують iPad, тужили протягом декількох років. У той час як реклама цих оновлень повністю відповідає остаточному функціоналу, функції, які розхвалювала команда Apple Education, та велика кількість допоміжних матеріалів готуються до появи і викликають почуття, що вони на правильному шляху.

Коментарів немає.

Залиште свій коментар