Як відеолекторій «Мудра корова» освічуватиме українців

Чому журналістка Тетяна Кисельчук вирішила витратити власні кошти на створення проекту онлайн-відеолекторіїв Wise Cow («Мудра корова») і чого там можна навчитися? На ці запитання дає відповідь Оsvita.mediasapiens.ua.


Цього тижня розпочав роботу некомерційний інтернет-лекторій з культури Wise Cow («Мудра корова»). Авторка проекту – журналістка видань Artmisto та Mainсream, поетеса та культурний менеджер Тетяна Кисельчук, створила його на власні кошти.

Навіщо? Творці «Мудрої корови» прагнуть дати людям можливість вчитися вдома безкоштовно.

img-mystectvo

Як? Однією з особливостей лекторію є його формат: короткі лекції тривалістю в 10-20 хвилин.

«Це те, що потрібно людині в нашу високошвидкісну епоху», – вважає авторка.

Тетяна зазначає, що це перша подібна ініціатива в Україні, попри те, що онлайн-навчання – це світовий тренд.

«Ідея літала в повітрі. Багато хто хотів зробити відеолекторій, тому що він потрібен суспільству. Я чесно чекала цілий рік, поки людина з головою і людина з гаманцем зберуться і зроблять щось подібне. Сама я боялася братися за такий масштабний проект. Але час минав, а ніхто нічого не робив. Тому, як казав Кравчук, “маємо що маємо”: перший в країні хронологічно збудований відеолекторій на культурні та соціальні теми, створений групою ентузіастів з порожніми кишенями і бажанням допомогти людям», – каже вона.

img-kino

Чого навчать? Йдеться про лекції з таких напрямків культури як література, кіно, мистецтво, театр, музика, мода. Крім того ресурс запропонує лекції з історії, журналістики та різних сфер (від піару до арт-менеджменту), об’єднаних в розділ «Соціум».

На сайті проекту є також рубрика «Різне», в яку увійдуть лекції з архітектури, психології, філософії та всього іншого, на що команді стане часу, й «Міста». Останній задуманий як комунікаційний майданчик, де зберуть всі культурні ініціативи.

«Ми створимо зріз сучасного культурного суспільства, знайдемо прогалини і зможемо відновити баланс між містами», – обіцяє Тетяна.

Лекції, організовані «Мудрою коровою», діляться на два типи: перший – відкриті події, які безкоштовно можуть відвідати всі охочі, та другий – закриті лекції, які можна буде побачити тільки в мережі. Їх команда готуватиме в співвідношенні 50 на 50.

На сайті Wise Сow окрім самих лекцій розміщуватимуться додаткові освітні матеріали – статті, тести, термінологічні картки, ігри. Вже зараз там є гра «Порятуй Семена» за мотивами фільму «Земля» Олександра Довженка.

Хто? Серед лекторів проекту – літературознавець та критик Євгеній Стасіневич, кінознавець та головред інтернет-видання про кіно Moviegram Лук’ян Галкін, сценаристка та режисерка Марися Нікітюк, теле- та радіоведучий Микола Вересень, історик Георгій Касьянов та інші. Коло лекторів постійно розширюватиметься.

img-literature

Для кого? «Мудра корова» прагне залучити найрізноманітнішу аудиторію й, за словами Тетяни, дуже важливо, аби лекції могли переглянути люди з усієї України, які не мають змоги відвідувати стільки культурних подій, скільки відбувається в Києві.

«По суті, наш лекторій – це альтернативна освіта. Ймовірно, найбільша відмінність нашого лекторію, що це не просто хаотичні факти з життя відомих людей або вирваних з контексту подій. Головна особливість – це спеціально розроблена програма, яка хронологічно показує ключові події і знакових людей 20 століття в представлених напрямках. І, звичайно, професійні та харизматичні лектори, манера оповіді яких мимоволі затягує в процес навчання навіть найбільш байдужих і лінивих людей», – стверджує авторка.

Проект створюється на власні кошти Тетяни. Але зверніть увагу – «Мудра корова» шукає спонсора.

Нам залишалося тільки спитати – чому така назва?

«Я люблю корів. Завжди мріяла назвати щось “Мудра корова”», – каже Таня. А її сайт наприкінці сторінки кожного розділу спрямовує відвідувачів до інших написом «Розділ наповнюється. Пастися можна тут».

Коментарів немає.

Залиште свій коментар