Як відеогра допомагає дітям їсти більше фруктів

Портал освітніх новин Education News розповідає про найкращій спосіб навчити підлітків полюбити здорове харчування.


Група вчених дослідницького центру дитячого харчування провела дослідження серед 400 дітей четвертого і п’ятого класів в штаті Техас. Учням потрібно було намагатись змінити власні харчові вподобання, граючи у відеоігру. Це не звичайна розвага, вона сприяє споживанню фруктів і овочів. Її мета: зацікавити підлітків цією корисною звичкою.

В інтерв’ю доктор Карен Каллен, професор педіатрії в коледжі імені Белора і перший автор дослідницької роботи на цю тему, розповідає:

“Численні дослідження демонструють, що більшість американських дітей не споживають рекомендовану щоденну кількість фруктів і овочів. На даний момент це досить важливе питання, оскільки ці свіжі продукти ідеально підходять для здорового способу життя. Вони також зменшують ризик серйозних хронічних захворювань і навіть деяких видів раку. Таким чином, заходи, спрямовані на те, щоб допомогти дітям їсти більше фруктів та овочів мають першочергове значення”.

Відеоігра довжиною в десять епізодів під назвою “Squire’s Quest II: Saving the Kingdom of Fivealot” була розроблена спеціально для того, щоб одночасно і розважати дітей, і сприяти зміні їх поведінки.

Дослідники розділили дітей на чотири групи в залежності від типу реалізації та  конкретних вподобань до їжі, визначених під час постановки цілей. Діти завершили три 24-годинні так звані “дієти” на початку і через шість місяців після експерименту.

Батьки були також активно залучені у процес створення. Сім’ї отримували оновлення про хід роботи, інформаційний бюлетень, а також посилання на спеціальний веб-сайт, де могли отримати доступ до щотижневих цілей своєї дитини. На веб-сторінці мама і тато знаходили корисні поради для досягнення мети і вивчали шляхи подолання складних ігрових ситуацій.

Дослідники прийшли до висновку, що діти в групах почали споживати більше овочів за вечерею. У кожного збільшилася регулярна норма спроживання фруктів на сніданок, обід і в якості закусок. Наприкінці шести місяців 79% школярів вдалося виконати всі дієтичні цілі під час гри.

Now_Kids_will_Love_Vegetables_2

Доктор Каллен і її команда вважають, що експеримент був успішним саме тому, що він був впроваджений через гру. Проте, участь батьків у цьому процесі також зіграла вирішальну роль.

Доктор Бальц Фрей, професор біохімії, який спеціалізується в області харчування в Університеті штату Орегон додає з цього приводу:

“Нормальний розвиток і зростання всіх тканин дитини критично залежить від вітамінів і мінералів. Починаючи з моменту зачаття, поживні мікроелементи мають вирішальне значення для траєкторії вашого здоров’я протягом усього вашого життя”.

Коментарів немає.

Залиште свій коментар