Стенфордcький університет пропонує безкоштовний онлайн-курс зі струнного квартету

За повідомлення Education News, Стенфордський університет пропонує усім бажаючим доторкнутись до прекрасного світу класичної музики.


Курс під назвою “Гайдн: визначення струнного квартету” був розроблений не лише для музикантів, а й для тих, хто не має жодних музичних знань. Учасники будуть досліджувати витоки струнного квартету через філософію Йозефа Гайдна, основоположника цього напрямку.

Онлайн-курс був заснований Стівеном Хінтоном, професором історії музики в Стенфорді, а також членами шкільного ансамблю зі струнного квартету Святого Лаврентія. Квартет зробив кілька записів спеціально для курсу. Кожен член квартету також є також членом факультету зі шкільного Відділу музики, що навчає студентів шляхом проведення семінарів, майстер-класів і міждисциплінарного співробітництва.

Курс включає в себе в загальній складності 6 уроків, які охоплюють два основних напрямки дослідження.

“У першій частині ми дізнаємось про походження середовища, яке бере свій початок в XVII-XVIII столітті”, – говорить Хінтон, фахівець в області німецької класичної музики. “В другій частині ми концентруємось на історії формування внеску Гайдна, так званого батька струнного квартету”.

“Композиції Гайдна для середовища струнного квартету допомогли встановити його як окремий жанр”, – зазначає Хінтон. “Вони визначають формальні угоди і естетичні цінності, які надали струнному квартету особливе значення в музичній культурі Заходу”.

Ідея прийшла від раніше запропонованого класу “Квартет Розмови”, який був створений Хінтоном для студентів, які продовжують навчання у Стенфорді. Проте, навчання онлайн – це абсолютно новий досвід не тільки для музикантів, а й для викладачів. Хінтон стверджує, що воно дуже відрізняється від навчання у класі, бо сюди залучена велика команда людей, які вимагають високого рівня координації. Також він додає, що весь цей процес зайняв майже рік.

За словами Хінтона, онлайн-модель запропонувала цілий ряд переваг для музичного курсу. Модулі дозволяють учасникам зосередитися на особливих частинах курсу в будь-який зручний час, у своєму власному темпі, з можливістю перегляду матеріалу всякий раз, коли вони б хотіли це зробити.

Нова технологія була створена спеціально для курсу. Розроблені Крейгом Саппом в Центрі досліджень в галузі гуманітарних наук, нотні записи загоряються кожен раз, коли їх грають, допомагаючи учасникам, якщо вони чогось не розуміють.

Тести і вправи, розроблені докторантом Стенфордського університету Вікторією Чанг, також використовуються для перевірки розуміння і знання, які студенти отримують у ході курсу.

Тим, хто успішно закінчує курс, пропонується звіт про виконання, де описані усі подробиці їх участі та досягнення як “початкового рівня”, так і “просунутого”.

Коментарів немає.

Залиште свій коментар