Snapchat? У школах? Чому б ні…

Education News розповідає про цікавий спосіб використання розважального веб-додатку в навчальних закладах. А чи не пора б спробувати щось подібне в Україні?


Викладачі вищих шкіл США все більше потребують соціальних медіа, щоб підтримувати зв’язок із студентами, але відтепер деякі з них використовують популярну програму для обміну повідомленнями під назвою Snapchat, щоб залучити студентів і запропонувати геть новий спосіб навчання.

Snapchat дозволяє 100 мільйонам своїх користувачів по усьому світу відправляти відео або фотографії, які зникають через 10 секунд після того, як одержувач відкриває їх. За даними компанії, 60% користувачів перебувають у віці від 13 до 24 років, а 77% студентів використовують программу на щоденній основі.

Компанія каже, що якщо батьки і вчителі не розуміють, як працює даний додаток, то так і треба.

“Ми зробили це навмисно, щоб батьки не турбували своїх дітей”, – заявив на конференції в січні минулого року співзасновник і генеральний директор Snapchat Еван Шпігель, повідомляє Bloomberg Business. “Це все було створено для того, щоб поділитися особистими моментами, а не виставляти їх на загальний показ”.

Тим не менш, деякі приділяють багато часу, щоб дізнатися, як все ж таки працює ця програма. Наприклад, ад’юнкт-професор Майкл Бріт в Marist College в Нью-Йорку записав відео свого вступного курсу з психології та виклав його у Snapchat. “Він говорить, що робить це як раз перед іспитом, щоб допомогти студентам у їх навчанні”, – пише Ніколь Горман для Education World.

“Кращий спосіб освоїти новий матеріал – це спробувати втілити його у життя”, – говорить Брітт. “Придумати приклад або прикріпити його до того, що ви вже знаєте”.

За його оцінками, близько 90% студентів використовують Snapchat, переглядаючи відео під час навчання, що дозволяє вчителям ділитися додатковими знаннями після лекцій.

Одна з його колишніх студенток, Сельма Метвалі, говорить, що програма дуже допомогла їй у навчанні, коли вона вступила до курсу минулого семестру. Вона розповіла Жакі Лі з NPR, що, буває, дуже важко сконцентруватися на лекції о 8 годині ранку, тому замість цього вона зрозуміла, що легше зберегти інформацію у Snapchat та переглянути її потім.

Не всі вчителі погоджуються, що додаток є дійсно корисним помічником у навчанні. В окрузі Вейк, штат Північна Кароліна державні школи заборонили студентам доступ до програми у вересні після того, як виявили, що вона не використовується в якості навчального ресурсу. Ліза Лютен, директор із зв’язків, сказала, що блок може бути знятий, якщо викладачі знайдуть гідне їй використання, проте, цього до сих пір не сталося.

У той же час деякі викладачі намагалися це зробити, але спроби не увінчалися успіхом. Вчитель іспанської мови у вищій школі в Денвері, штат Айова, Емілі Хафф, використовувала додаток у своєму класі останні три роки. Її студенти фотографували щось, відмічали це в Snapchat, а потім знімали відео, де кожен з них говорив слово. Хафф стверджує, що це швидкий і простий спосіб запам’ятовувати нові слова, проте додає, що це також може бути і проблемою.

“Це легше, але не так корисно, тому що ви працюєте з одним словом протягом усього 15 секунд”, – пояснює вона. “Здатність запам’ятовувати слово з Snapchat не так добре розвивається, як це відбувається, наприклад, за допомогою більш традиційних методів”.

Коментарів немає.

Залиште свій коментар