Новий MВОК сприяє релігійній обізнаності населення

Сайт Education News інформує, що впливові викладачі Гарвардського університету, Гарвардської школи богослов’я і коледжу Уелслі створили новий безкоштовний MВОК про світові релігії, який дебютував 1 березня.


Мета курсу полягає в тому, щоб знищити певні стереотипи в суспільстві або розвіяти міфи щодо них.

Новий МВОК включає в себе шість класів з різних тем, які будуть проводитися протягом місяця кожен. Перший з них має назву “Релігійна грамотність: традиції і писання” і викладається Діаною Мур, директором проекту Гарвардської школи богослов’я. Інші п’ять класів охоплюють такі релігії, як християнство, буддизм, іслам, індуїзм та юдаїзм.

Координатори очікують, що близько 50 тисяч людей поповнять їх ряди у найближчий час, як зазначає Мур для Huffington Post. На сьогоднішній день вже більш ніж 21000 студентів приєдналися до курсів.

Учні також будуть брати участь в щотижневих обговореннях за допомогою Google Hangouts. Разом з цим учасники матимуть змогу скористатися онлайн-туром до церкви, побудованої на місці розп’яття Христа в Єрусалимі.

“Широко поширена відсутність розуміння і релігійної терпимості стоять дуже гостро в наш час”, – говорить Мур. Тому вона вважає, що курс є дуже важливим. У той же час в інтерв’ю з Елісон Пол для Boston.com Мур зізналася, що ніколи не думала, що краще розуміння релігії є ключем до вирішення усіх світових проблем. Тим не менш, це відкриє нові горизонти, збільшить нашу взаємодію з іншими, а також кине виклик популярним припущенням, наприклад, що усі релігії або хороші, або погані.

Для тих, хто бажає отримати сертифікат в кінці курсу, мають сплатити 50 $. Учасники збільшать свою релігійну грамотність, а також дізнаються більше про історію, сучасні інтерпретації релігійних текстів, а також чому деякі з них вважаються священними.

“Релігійна грамотність передбачає можливість під новим кутом поглянути на терористичні атаки “Ісламської Держави” в Парижі та Брюсселі або на християнські висловлювання Дональда Трампа. Саме так ви зможете відчути різницю між релігійними принципами та поглядами конкретної людини”.

Як зазначається в дослідженні 2010 року, проведеному Pew Research Institute в США, релігійна грамотність пов’язана з рівнем освіти і здатністю вільно говорити про релігію в рамках свого соціального кола.

Те ж саме дослідження також показало, що невіруючі і атеїсти досягли більш високих результатів, ніж люди, які вірять в Бога. Це пояснюється тим, що в середньому вони мали більш високу освіту, ніж члени релігійних громад. Невіруючі правильно відповіли на 20.9 питань з 32, в порівнянні з юдеями (20.5), мормонами (20.3), євангелістами (17.6) та протестантами (15.8).

Нагадаємо, що результати опитування Публічним дослідницьким інститутом релігії в 2015 році, як цитує Келсі Даллас з Deseret News, показали, що переважна більшість американців вважають, що цінності ісламу суперечать американським цінностям. А кандидат від Республіканської партії в президенти Дональд Трамп і низка інших політиків заявили, що мусульманським іммігрантам повинен бути заборонений в’їзд в країну.

“Саме тому даний курс має сенс”, – коментує Мур, та додає: “Він кидає виклик ідеї, що релігійна влада покладається лише на одну точку зору”.

Напевно, вам вже цікаво дізнатися про все це більше!

Коментарів немає.

Залиште свій коментар