МВОК-платформа Coursera стане недоступною для жителів Іраку, Судану і Куби

За інформацією журнала Wired популярна американська платформа онлайн-курсів Coursera була змушена заблокувати доступ до освітніх програм для жителів Куби, Судану та Іраку.


До цього її змусив уряд США. У блозі платформи творці проекту приносять вибачення і обіцяють, що будуть боротися до кінця.

Студенти в цих країнах не зможуть зайти на сторінки курсів або створювати облікові записи. Творці Coursera стверджують, що в даний момент вони з’ясовують ситуацію і співпрацюють з Держдепартаментом США та Управлінням контролю іноземних активів, щоб відновити доступ в Іраку, Судані та на Кубі. За їх словами, причиною обмежень стало те, що правила експортного контролю, використовувані проектом, виявилися “незрозумілими”, а точніше “розмитими”.

Іншими словами, американський уряд прийшов до висновку, що послуги, які надаються Coursera, не відповідають законодавству. У зв’язку з цим було прийнято рішення на деякий час ввести обмеження у відповідності з діючими правилами експортного контролю.

Спочатку творці Coursera припускали, що санкції торкнуться також і Сирії, але потім вони з’ясували, що існують винятки, які регулюють ці санкції відносно даної країни, дозволяють і навіть заохочують доступ до освітніх послуг. Іншим MOOC-платформам, наприклад, edX, вдалося уникнути обмежень, тому що вони ще в минулому році встигли отримати ліцензію для роботи на Кубі та в Ірані. Зараз користувачі збирають підписи під петицією президенту на сайті уряду Сполучених Штатів.

Коментарів немає.

Залиште свій коментар