Міністр освіти Ірландії наполягає на ранньому запуску освіти з програмування

Ірландський міністр освіти Річард Брутон направив офіційний лист до Національної ради з навчальних програм та оцінювання, щоб вказати на переваги від впровадження програмування у класи в початковій школі, розповідає Education News.


В даний час рада розробляє нову структуру для основної освітньої програми, а також працює над навчальним планом з математики. З оновленою політикою його планують завершити навесні наступного року. Це означає, що це буде не раніше, ніж у вересні 2018 року, тобто, ще до того, як у класах почнуть викладати уроки з програмування.

У своєму листі до виконавчого директора Національної ради з навчальних програм та оцінки д-ра Енн Луні, Брутон сказав, що прагне забезпечити кожну дитину в Ірландії можливістю будувати і розвивати навички роботи з комп’ютером, а також свої гнучкі і творчі здібності мислення. Міністр навів як приклад успіх проекту CoderDojo, який є дуже популярним серед дітей по усій країні. За його словами, CoderDojo надає дітям творчі навички щодо вирішення проблем шляхом, який вони знаходять захоплюючим і цікавим:

“Для покоління дітей, які нещодано народилися і почали відвідувати початкову школу, творче мислення і навички вирішення проблем будуть ключовими у ході їх розвитку та реалізації потенціалу. Я гостро усвідомлюю, що нам потрібно дати всім дітям найкращий старт у світі, де такі навички будуть мати ключове значення для їх успіху”.

Професор Брайан МакКрейс з Дублінського університету схвалив ідею і назвав CoderDojo проектом з “дивовижим потенціалом”. Він також сказав, що зосередження на стику цифрових технологій, критичне мислення, вирішення проблем і творчість була б корисною для дітей.

Хоча основна увага в листі приділялася зокрема початковим школам, проте, люди почали вимагати, щоб програмування було включене додатково і до системи освіти, пише Гордон Хант з Кремнієвої долини.

Минулої зими Фіоннуала Михан з Google запропонувала, щоб комп’ютерні науки та програмування були додані до навчального плану Leaving Cert. Михан також підкреслила, що на основі досвіду технологічного гіганта, дуже важливо, щоб кожен студент в Ірландії мав доступ до освіти з комп’ютерних наук з раннього віку.

На рівні Junior Cert в декількох ірландських школах зміни вже відбуваються у пробних класах. Однак, на думку фахівців, освіта з програмування буде найбільш корисною, якщо буде впроваджена ще раніше.

Обидва ірландські політики з ІТ-сектора згодні, що існує серйозна нестача кваліфікованих молодих випускників, які б заповнили прогалини в цій області, зазначає Карл О’Брайен з The Irish Times. Уряд працює над цим питанням шляхом введення ряду заходів, включаючи бонусні очки з математики. Реформи здійснюються у навчальній програмі старшого циклу, а також з метою збільшити число студентів в області науки, техніки, математики та інженерних класів.

За словами Кетрін Доннеллі з Irish Independent, введення комп’ютених наук у класи може стати об’єктом критики. Однією з проблем є те, що навчальні програми студентів вже переповнені, а деякі вчені вважають, що було б краще, якби такі специфічні навички викладалися пізніше.

Irish_School_Study_Plan_2

Тим часом перша книга CoderDojo, яка називається “Мій перший сайт”, вже доступна для попереднього замовлення. Книга допомагає дітям і їх батькам засвоїти основні навички з програмування та таких мов, як HTML і веб-дизайн.

Коментарів немає.

Залиште свій коментар