Користувачі МВОК в розвинених країнах бажають отримати сертифікат

Освітній портал Campus Technology розповідає про відмінності та пріоритети у навчанні онлайн-студентів різних регіонів світу.


Нове дослідження було нещодавно проведене вченими з Університету штату Вашингтон. Його висновки стверджують: використання відкритих масових онлайн-курсів значно відрізняється в країнах, що розвиваються, ніж у Сполучених Штатах.

Опитування, проведене Technology and Social Change Group (TASCHA) в інформаційній школі університету, задіяло 1,400 користувачів MВОК і 2,250 людей, які не є користувачами даних курсів у віці від 18 до 35 років в Колумбії, на Філіппінах та в Південній Африці. Майже половина з тих, хто брав участь у МВОК, отримали сертифікати принаймні за один курс. І навіть більше – 70% з них отримали роботу.

Не існує, мабуть, жодного дослідження, яке б показувало, скільки саме користувачів MВОК в Сполучених Штатах і Європі дійсно закінчили курси. Проте, індивідуальний курс в середньому завершують від 5 до 10%.

У порівнянні з США, більшість користувачів МВОК в розвинених країнах вказали, що не мають вищої освіти. Менше половини з них все ж таки закінчили коледж, в порівнянні з 71% користувачів в США в аналогічному дослідженні 2015 року. А близько чверті опитаних сказали, що закінчили тільки середню школу.

“Багато людей вважають, що в розвинених країнах МВОК будуть доступними тільки вищій касті, тобто добре освідченим та людям, у яких є гроші”, – говорить Марія Гаррідо, доцент TASCHA. “Ми були раді довести, що це не так”.

Трьома причинами для використання МВОК в трьох країнах були:

  1. Набути навичок, щоб виконувати свою роботу краще (61%).
  2. Підготуватися до отримання додаткової освіти (39%).
  3. Отримати відповідний сертифікат про закінчення курсів (37%).

Для порівняння, в недавньому дослідженні користувачів Coursera в більш економічно розвинених країнах, дві третини сказали, що використовували MВОК саме для особистої самореалізації. Звичайно ж, не останню роль в цьому процесі займає офіційне визнання навчання та сертифікація.

І, нарешті, 79% людей, які не є користувачами МВОК, сказали, що ніколи навіть не чули про них. На жаль, аналогічне дослідження американських користувачів на даний момент не доступне.

Повний текст дослідження можна завантажити за цим посиланням.

Коментарів немає.

Залиште свій коментар