“Ісламська держава” створила дитячий веб-додаток для вивчення арабського алфавіту

Портал новин Vocativ розповідає про новий інструмент пропаганди “священної війни проти невірних”, розроблений спеціально для підростаючего покоління.


Зовсім нещодавно “Ісламська держава” представила Android-додаток, який вчить арабському алфавіту з використанням зловісних образів.

Кожна з серії карток сервісу показує арабську літеру, яка супроводжується зображенням: військової техніки, танків, боєприпасів, гвинтівок, ракет та подібного до них приладдя. Арабська буква “D”, наприклад, показана з зображенням танка (“dababa” на арабській мові). “S” – це “saruk”, тобто ракета.

На щастя додаток не можна завантажити через офіційний магазин Google. Для інсталяції необхідно завантажити окремий файл з Інтернету, який поширюється представниками терористичної групи в соціальних мережах.

Це не перший раз, коли ІДІЛ використовує мобільні додатки, щоб спробувати залучити більше людей на свою сторону. У лютому минулого року група запустила офіційний Android-додаток з al-Bayan радіо з передачами про ідеологію та діяльність групи. У листопаді минулого року “Ісламська держава” також запустила додаток, який діє в якості сторінки новин джихадистів. На даний момент більшість з каналів вже заблоковано

Чарлі Вінтер, аналітик з терроризму, що спеціалізується на Ісламській державі, розповідає, що має “досить цинічну позицію” щодо нового додатку. “Я розглядаю це більше як технологічний трюк, а не розумний механізм для активної діяльності. Це цікаво, і в деякій мірі вражає, але я не думаю, що навряд чи його будуть масово використовувати”.

Проте, Ніколас Главін, старший науковий співробітник Військово-морського коледжу США, каже, що створення подібного веб-сервісу свідчить про зростання впливу об’єднання:

“Важливо відзначити, що сьогоднішні подібна “освіта” негативно впливає не лише на дітей, які знаходяться на підконтрольних ІДІЛ териториях, вона також доступна для майбутніх терористів в Лондоні, Римі та в інших містах”.

Главін додає, що через обмежене поширення додатку, вдалося уникнути його глобального поширення.

Islamic_State_App_2

Коли справа доходить до дітей, “Ісламська держава” має довгу історію використання молодших членів організації в своїй повсякденній діяльності, наприклад при обезголовленні бранців, розстрілу заручників на колінах та ритуалів прославлення мертвих “дітей Халіфату”.

Коментарів немає.

Залиште свій коментар