Дослідження Європейської Комісії демонструє перспективи МВОК для “старого світу”

Багато подій та досліджень масових курсів відбувається у Північній Америці, але як що до Європи? Все гаразд, галузь розвивається вкрай стрімко!


Європейська комісія (ЄК) нещодавно оприлюднила результати онлайн-опитування, які свідчать про те, що учні, підприємці та інші спеціалісти схвально відносяться до МВОК як до способу професійної підготовки. Додамо, що це одне з перших досліджень такого роду.

Пропонуємо Вашій увазі найбільш важливі тези:

  • Три чверті респондентів були вже на момент опитування були обізнані щодо існування МВОК і приблизно дві третини вже приймали в них участь.
  • З боку студентів, найбільш популярним напрямком навчання був веб-дизайн. З боку роботодавців, на даний момент спостерігається висока зацікавленість в співробітниках, які мають такі навички. Вони також розповіли, що найкращим способом розвитку таких вмінь вважають навчання по місцю роботи. На їхню думку, МВОК переважає інші форми професійного навчання та на даний момент є “найбільш прийнятним методом розвитку веб-навичок.”
  • В цілому, хоча є велика кількість систем онлайн-навчання, учні відчувають ряд труднощів, пов`язаних з пошуком потрібних їм курсів. У звіті відмічається, що “поточна кількість онлайн-класів здається більш ніж достатньою, але студенти не завжди знають, де саме їм знайти потрібний курс.
  • З точки зору атестації, 8 з 10 опитаних учнів вже мають вчений ступінь та зацікавлені в отриманні акредитованих сертифікатів, наявність яких, на їх погляд, дозволить отримати додаткову увагу  роботодавців.
  • МВОК-провайдери головним чином зацікавлені у пошуку коштів для розвитку онлайн-курсів, а також тим, як забезпечити якість навчання та підтримувати їх організаційну культуру.

Як ми бачимо, більшість результатів схожі з отриманими в інших дослідженнях. Так само як і в Сполучених Штатах, Європа зіткнулася з дефіцитом кадрів, особливо в таких напрямках як веб-дизайн і розробка програмного забезпечення. І, як і в Сполучених Штатах, роботодавці і лідери індустрії шукають нові, ефективні способи заповнити цей дефіцит. МВОК не повинні бути “відповіддю” на проблеми, з якими зіштовхується вища освіта, але дослідження, на зразок цих, показують, що вони можуть зіграти велику роль у майбутньому трудових ресурсів і професійної освіти.

Коментарів немає.

Залиште свій коментар