Домашнє шкільне навчання перетворюється на глобальну тенденцію

Не лише в Україні, у Сполучених Штатах також зростає невдоволення батьків низькою якістю державної освіти. Ресурс Education News розповідає про швидкі темпи зростання популярності домашніх шкіл.


З 1999 року їх кількість зросла на 75%. В даний час їх загальний відсоток складає 4% від усіх національних навчальних закладів для дітей шкільного віку. І все більше родин не бажають віддавати своїх діточок у “звичайний” перший клас.

Але велика кількість “фобій” та “страхів” щодо самостійного навчання в суспільстві досі зберігається. Нехай статистика вас трохи заспокоїть: стандартизовані державні тести значно краще виконують саме “домашні” школярі (приблизний результат 65-89%), в той час як у традиційних навчальних закладах цей показник зазвичай не перевищує 50%. Додамо до цього повну відсутність у персональному навчанні будь-яких проблем з приводу різниці між статями, рівнями доходу або національністю.

Середня кількість витрат на одного “домашнього” школяра складає приблизно $500-600 на рік, в той час як на студента звичайної державної школи уряд повинен витрачати в середньому $10,000 на рік.

Представники престижних університетів вже поспішають скористатися високими досягненнями альтернативної освіти. Наприклад, серед представників нетрадиційного навчального середовища значно більше студентів, які проходять 4-річну програму значно швидше, ніж більшість їх колег з державних і навіть приватних шкіл. Ось чому МІТ, Гарвард та Стенфорд вже почали конкурувати між собою за талановитих абітурієнтів.

Ще один важливий аспект. Кажуть, що домашні учні “ втрачають так звані “можливості соціалізації”, які є важливою частиною традиційного шкільного середовища. Зовсім ні! Адже за даними останнього опитування Національного Інституту дослідження домашнього навчання (NHERI) демонструють “здоровий психологічний, емоційний розвиток та успіх у дорослому житті”. Виявляється, що завдяки відсутності “соціального” тиску, який притаманний публічним навчальним закладам, ці діти демонструють надзвичайний інтерес до спілкування та взаємодії зі своїми однолітками.

Homeschool_Rules_2

Доктор Брайан Рей, представник NHERI, пише з цього приводу: “В найближчі 5-10 років ми зможемо спостерігати суттєвий підйом кількості підлітків, які навчаються на дому. Ця модель успішно себе зарекомендувала, що ми можемо побачити з експериментальних освітніх груп дітей шкільного віку початку 90-х років, які наразі демонструють надзвичайно успішні результати”.

Коментарів немає.

Залиште свій коментар