Coursera знову доступна для жителів Ірану

За інформацією освітнього блогу e-Literate на жителів Ірану, які бажають користуватися освітньою платформою Coursera, чекає приємна новина: тепер онлайн-освіта в цій країні знову стане доступною.


Американське управління з контролю іноземних активів або іншими словами спецслужба з санкцій випустила нову ліцензію, згідно з якою розширюються можливості для масових дистанційних освітніх курсів. Нововведення стосується цілого ряду напрямків в освіті, але деякі курси досі залишаються закритими, наприклад, курс edX з аеродинаміки літальних апаратів.

Випуск ліцензіі можна вважати досягненням, хоча і досить обмеженим. Експерти вважають, що залежність поширення знань від державних органів створює значні незручності в роботі таких ресурсів, як Coursera. Згідно з правилами, що регламентують надання освітніх послуг, освітні онлайн-платформи змушені узгоджувати з урядом не тільки країни, а й галузі дослідження.

Нагадаємо, що уряд Сполучених Штатів змусив деякі МВОК-платформи, у тому числі і Coursera, обмежити доступ до онлайн-курсів в таких країнах, як Куба, Судан та Іран. Перші зміни стосуються тільки Ірану. Творці МВОК-платформ сподіваються, що в найближчому майбутньому ліцензія буде розширена і по відношенню до двох інших країн.

Коментарів немає.

Залиште свій коментар