Чи ви готові вчитися разом з Кевіном Спейсі та Кристіною Агілерою?

Навчальний ресурс EdSurge розповідає про освітню платформу MasterClass, яка пропонує ексклюзивні семінари зі справжніми зірками.


Освітня платформа MasterClass пропонує ексклюзивні семінари зі справжніми зірками. Скоріше за все, знайдеться багато бажаючих навчатися на майстер-класі з фотографії Енн Лейбовіц або прослухати лекцію для письменників з Джеймсом Паттерсоном. А деякий час назад навіть з’явився семінар, який буде проводити сам Кевін Спейсі. Додамо до цього низку цікавих бізнес-програм, наприклад від засновників стартапа Девіда Рожьє та Аарона Расмуссена, які залюбки діляться досвідом як залучати інвестування для масштабних проектів.

Доречі, нещодавно і сам проект MasterClass зібрав $15 мільйонів для створення серії класів з відомими зірками. Серед інвесторів цієї ідеї: Bloomberg Beta, Novel TMT Ventures, Advancit Capital, WME Ventures, Downey Ventures, Usher, Yan-David Erlich та Matthew Rutler з MX Investments.

Стартап був заснований у 2015 році та дислокується в Сан-Франциско. Сама назва MasterClass вже робить натяк на свою продукцію: онлайн-курси, що викладаються відомими практиками в декількох галузях. Ашер Реймонд навчає гри на сцені, Серена Вільямс дає віртуальні уроки гри з тенісу, а Крістіна Агілера веде новий музикальний клас. Користувачі платять 90 доларів за 10-25-хвилинні відеоуроки, інтерактивні вправи і словники, що доступні з комп’ютера, планшета або смартфона.

Компанія почала швидко розвиватися з моменту свого заснування у травні 2015 року. The New York Times написав, що платформа зібрала понад 30 тисяч підписок з моменту її створення. Засновники не розповсюджують інформацію щодо цифр на сьогонішній день, але відзначають проведення “надзвичайно успішного курортного сезону” в якості мотивації для інвесторів.

MasterClass вважає, що відрізняється від більш поширених видів онлайн-курсів, таких, наприклад, як МВОК, що базуються на основі оцінки навичок. Аудиторія також відрізняється між собою; засновники стверджують, що 50 % їх студентів ніколи не користувалися онлайн-курсами. Вони поділяють свою аудиторію на новачків та, як їх називає Рожьє, “тих, хто є довічними учнями, дивиться TED та слухає NPR”.

Рожьє та Расмуссен також хотіли б збільшити вартість онлайн-курсів: контролюючи постановку кожного класу, тим самим, додати оповідальний елемент і звузити кіновиробництво до освітнього контенту. Для створення захопливого навчання з Кевіном Спейсі був залучений режисер одного за найвідоміших проектов Netflix “Картковий будинок”. Саме такому спеціалісту під силу створити освітню “траєкторію, яка б затягувала користувачів”.

Master_Class_with_Stars_2

Відомі вчителі також взаємодіють зі своїми студентами. Час від часу Серена Вільямс переглядає відео студентів, де вони показують свої удари ракеткою. А Джеймс Паттерсон був настільки вражений писемними навичками своїх учнів, що навіть запропонував одному з переможців навчального конкурсу виступити співавтором.

Компанія сподівається на те, що студенти вражатимуть своїх викладачів й надалі. Вона планує використовувати фінансування, щоб знімати нові майстер-класи, подвоїти розмір своєї команди та створити кілька додаткових інтерактивних засобів. Клас Агілери, наприклад, буде мати вбудований вокальний далекомір. У класі Джеймса Паттерсона буде змога для студентів оцінити та переглянути перші рядки романів своїх однокласників, − особливість, яка дозволяє студентам акторських курсів Дастіна Гоффмана критикувати монологи один одного.

З такими звучними іменами ступінь заробітної плати викладачів поб’є рекорд фондів більшості компаній, навіть з новим поступом інвестицій. За нещодавними повідомленнями, Кевін Спейсі заробив 500 тисяч доларів за епізод “Карткового будинку”. Що й приводить такі великі імена до MasterClass, за словами Рожьє, так це їх любов до викладання.

“Безумовно, вчителі можуть заробляти набагато більше”, говорить він. “Але вони повинні хотіти викладати та працювати з нами. Кевін Спейсі, наприклад, проводив семінари протягом багатьох років”. Вчителі, звичайно ж, не викладають свій досвід безкоштовно; вони отримують аванс, а також, за словами Рожьє, приймають участь у житті студентів. Їх зарплатня залежить від популярності їх майстер-класів.

Засновники досягли великого успіху; вони починали MasterClass, роблячи “холодні дзвінки” зіркам і просячи їх викладати уроки та ділитися досвідом. З тих перших днів кількість викладачів зростала, говорить Расмуссен. Деякі зірки навіть приходили на MasterClass та казали, що передивлялися клас іншого викладача.

Master_Class_with_Stars_3

А кого б хотіли бачити в якості викладачів самі засновники?

“Аарона Соркіна і Ілона Маска”, говорить Рожьє. “Я не сценарист, але послухати Соркіна було б чудово. Існує, так звана, ритміка в його сценах. А Ілон Маск безповоротно змінив три сфери діяльності. Це теж досить цікаво”.

Бажання Расмуссена полягає в об’єднанні класів: “Крістофера Нолана та Рідлі Скотта, наприклад. Мені подобається, як вміло вони обидва можуть уявити та створити захоплюючий світ подій”.

Коментарів немає.

Залиште свій коментар