ІТ-ринок щороку росте на 30%, — керівник безкоштовних ІТ-курсів

Керівник програми Technology Nation Ілля Онищенко про ІТ-освіту в Україні, доступну для кожного розповідає на сторінках hromadskeradio.


Як ви оцінюєте ІТ-освіту для дорослих?

В Україні щорічно випускається близько 16 тисяч ІТ-спеціалістів, і за останні два роки значно збільшився попит на такі спеціальності. А ринок ІТ-технологій в Україні протягом останніх десяти років росте на 30% щорічно. Ця сфера надає роботу більш, ніж 120 тисячам людей. Єдина проблема — не вистачає рук.

В моєму розумінні ІТ — це складно. Наскільки просто бути програмістом?

Нічого складного немає, але потрібно мати технічних склад розуму та розуміти англійську. Це просто набір конкретних алгоритмів, що працюють при певній послідовності. Комп’ютери не розумні, а швидкі, вони розуміють команди.

Чи потрібно гуманітаріям вивчати коди?

ІТ — це те, куди рухається світ, це модна професія, вона буде тільки рости. Все більше речей стають «розумними» і потребують програмного забезпечення.

Як потрапити на ваші курси? Які критерії?

Всі курси доступні онлайн, ви можете навчатись, не кидаючи старої роботи, а згодом починати працювати як фрілансер. Програма Technology Nation — це програма з безкоштовного вивчення основ програмування за програмами провідних університетів світу. Ми використовуємо blended learning (змішане навчання) — тобто люди можуть вивчати матеріал онлайн, а потім приходять в аудиторію, де професіонал-айтішник допоможе з практичною частиною.

Так, людям не вистачає дисципліни, тому програму організовуємо саме у вигляді змішаного навчання: в певні дні щотижня люди можуть прийти на фізичну локацію та з групою і викладачем закріплюють матеріал.

Зараз у нас є 25 навчальних груп у 22 містах, це близько 400 людей. Курс триває три місяці, вже скоро в нас будуть перші випускники, яких ми намагатимемось рекомендувати на стажування. Зареєструватись на курси можна на сайті brainbasket.org в розділі Technology Nation. Людей подається багато. Програма розрахована на 3 роки, плануємо навчити близько 5 тисяч людей. У нас задіяні всі області, на сході маємо групу в Маріуполі. Практичні заняття проводяться в бібліотеках, для яких є бонус — ми доустатковуємо бібліотеки комп’ютерами.

Хто вас фінансує?

Фонд «Вrainbasket», який має на меті розвивати ІТ-освіту в Україні. Курси безкоштовні, нас фінансують міжнародні ІТ-компанії та донорські організації. Також велика частина команди — волонтери. Від влади ми незалежні, маємо діалог з міносвіти та мінкультури.

Яка увага приділяється ІТ-освіті на Заході?

Там розуміють, що ІТ — це майбутнє. В США, наприклад, особисто президент навчився кодувати, щоб показати по телебаченню приклад для американців.

Коментарів немає.

Залиште свій коментар