Олексій Геращенко

Економіка для всіх

Деталі

Курс «Економіка для всіх» надає шанс подивитись на економічний світ, в якому ми живемо, з іншого боку. Багато з нас вважають, що розуміють про економіку все. Адже ми маємо свій особистий економічний досвід навчаючись, працюючи, отримуючи зарплатню або інші доходи, купуючи щось, маючи справу з курсом валют і таке інше.

Цей курс відкриє економіку по-новому. Ви знайдете економіку як науку цікаву, різноманітну у своєму прояві і часом парадоксальну. Ці знання необхідні всім, не залежно від вашої професії віку або інтересів.

Читає курс Олексій Геращенко, фінансист-практик та викладач. Посилання на свої лекції, записані для Prometheus, надали впливові українські економісти та суспільні діячі: Богдан Гаврилишин, Павло Шеремета, Євген Пенцак.

Особливості: Основний курс складається з відео-лекцій і виступів відомих українських економістів. Також передбачається самостійне пророблення додаткових матеріалів таких як фільми, посилання на статистику та статті, без яких є неможливим успішне проходження щотижневих тестів. При виникненні питань, можна прийняти участь в обговоренні з іншими учасниками на форумі даного курсу.

Характеристики
Заклад освіти: Києво-Могилянська бізнес-школа
Вартість: безкоштовно
Сертифікат: так (при отриманні 71 і більше балів)
Тривалість: 5 тижнів
Трудомісткість: 1,5-2 год/тиждень на перегляд відеолекцій; 2-2,5 год/тиждень на вивчення додаткових матеріалів
Мова: українська
Субтитри ні

Викладач: Олексій Геращенко, економіст, викладач авторських фінансових курсів в Києво-Могилянській бізнес-школі, консультант, підприємець. Має багаторічний практичний досвід управління фінансами великих українських компаній. У 2010-2011 роках названий одним з найкращих фінансових директорів України за версією журналу «&.Финансист».

maxresdefault

Переможець конкурсу «Новітній інтелект України», призер Всеукраїнської математичної олімпіади. Має велику кількість публікацій з практики управління фінансами. Приймає активну участь у громадських об’єднаннях, які пропонують програму економічних реформ. Курс фінансового менеджменту, розроблений автором, пройшли кількасот підприємців та топ-менеджерів українських компаній під час навчання на MBA-програмах.

  1. Що таке економіка і економічна успішність? Як із третього світу потрапити в перший.
  2. Багатство народів і країн. Як наші цінності формують економіку.
  3. Різні економічні моделі та їх конкуренція. Соціалізм проти Капіталізму; Лібералізм проти Соціальної ринкової економіки.
  4. Ключові показники економіки. ВВП – що це насправді означає? Чи можна обрахувати «щастя» і чому такі спроби робляться?
  5. Депозити і кредити. Як виникли банки та чи потрібні вони?
  6. Державний і приватний сектор, зарплати і пенсії, заощадження та інвестиції. Як рухаються гроші в економіці?
  7. Податки та бюджет, Інфляція та валютний курс. Як вони формуються, хто чи що на них впливає.
  8. Органи економічного управління, їх відповідальність і вплив на економіку.
  9. Економіка майбутнього. Професії майбутнього. Чому світ зміниться до невпізнанності?
  10. Підсумки. Як зробити Україну «тигром» економічного зростання.

Відеолекції, завдання та форум будуть доступні в будь-який час протягом курсу.