Coursera

Coursera

Деталі

Coursera співпрацює з провідними університетами і організаціями, з метою надання доступу до їхніх курсів в режимі онлайн. Курси охоплюють різноманітні теми, включаючи фізику, машинобудування, гуманітарні науки, медицину, соціальні науки, математику, бізнес, науку продані та інші предмети.

Користування Coursera має безліч плюсів, основними з яких є:

 • Навчання за власним графіком – перегляд коротких відео-лекцій, проходження інтерактивних тестів, оцінювання робіт сокурсників, також можливість спілкування з іншими студентами та викладачами;
 • Досягнення поставлених цілей – в кінці навчання можна отримати документальне підтвердження своїх досягнень – сертифікат про проходження курсу.

Команда та партнери Coursera хочуть допомогти всім бажаючим вчитись краще та швидше. Саме тому під час розробки цієї платформи вони взяли за основу перевірені методи навчання, схвалені провідними дослідниками.

Основатели:

Дафна Коллер – президент і співзасновник Coursera, займається розвитком проекту і відповідає за співпрацю Coursera з університетами.

Ендрю Ин – голова ради директорів і співзасновник Coursera. Також керує дослідженнями в компанії Baidu, яка розробила найпопулярнішу в Китаї пошукову систему.

Рік Левін – генеральний директор Coursera. У 2013 році закінчився двадцятирічний термін його президентства в Єльському університеті – він зіграв важливу роль у розвитку програм, ресурсів і міжнародної репутації університету.

Консультативный совет университета:

 • Simone Buitendijk – Vice Rector Magnificus, Leiden University;
 • Tom Katsouleas – Provost, University of Virginia;
 • Robert Lieberman – Provost, Johns Hopkins University;
 • Sir Tim O’Shea – Principal, University of Edinburgh;
 • Arturo Molina – Vice President, Tecnológico de Monterrey;
 • Ben Polak – Provost, Yale University;
 • Mary Anne Rankin – Provost, University of Maryland;
 • Mark Searle – Provost, Arizona State University;
 • Wei Shyy – Provost, Hong Kong University of Science and Technology.

Перелік категорій курсів та спеціалізацій:

 1. Гуманітарні науки та мистецтва.
 2. Бізнес.
 3. Комп’ютерні науки.
 4. Наука про дані.
 5. Медично-біологічні науки.
 6. Математика та логіка.
 7. Особистісний розвиток.
 8. Фізичні та інженерні науки.
 9. Соціальні науки.

Coursera була заснована в 2012 році професорами інформатики Стенфордського університету Ендрю Ином та Дафною Коллер. Першими її партнерами був Стенфордський університет, Принстонський університет, Мічиганський університет та Університет Пенсильванії. 12 партнерів приєднались до них в липні того ж року, і ще 17 – у вересні.

Flat design style modern vector illustration concept of programmer or coder workflow for website coding and html programming of web application. Isolated on stylish colored background.

Flat design style modern vector illustration concept of programmer or coder workflow for website coding and html programming of web application. Isolated on stylish colored background.

У квітні 2013 була проведена «Конференція інавгурації партнерів Coursera» на базі Університету Пенсільванії, а вже в лютому 2013 компанія заявила про приєднання ще 29 університетів-партнерів.

У жовтні 2013 Coursera об’єдналась з Державним департаментом США, щоб створити навчальні центри по всьому світу. У січні 2014 Державний департамент наказав Coursera заборонити доступ до курсів для Ірану, Судану та Куби через введення штрафних санкцій. Але вже в червні іранські учні мали отримати доступ до більшості курсів.

17 вересня 2014 року Coursera була запущена в Бразилії, співпрацюючи з Університетом Сан-Паулу та Університету Кампінас.

Станом на жовтень 2014 року, Coursera досягла 839 курсів та 10 мільонів користувачів.
Станом на травень 2015 року, Coursera мала 1000 курсів, впровадженими 119 закладами, і 13 мільйонів користувачів з 190 кріїн.Станом на травень 2015 року, Coursera має більше 1000 курсів від 140 партнерів з 28 країн світу.

По курси:
Нині всі курси, запропоновані Coursera, доступні безкоштовно у режимі слухача. В більшості випадків, платним є отримання сертифікату про проходження курсу з підписом викладача. Окрім окремих курсів, Coursera пропонує спеціалізації, на безкоштовній основі, проходячи які, можна користуватись всім запропонованим навчальним матеріалом, але доступ до проходження тестів є обмеженим.

Так як Coursera є комерційною організацією, то заклади, які пропонують свої курси, мають можливість отримання прибутку шляхом зборів за сертифікацію, проведення спеціалізацій, представлення студентів потенційним роботодавцям та агентам з найму кадрів (за згодою студентів), репетиторство, ліцензування, спонсорство та плата за навчання.

З 2013 року Coursera пропонує 5 курсів, проходження яких зараховується в якості академічних часів або кредитів. Після завершення цих курсів, проводиться очний онлайн екзамен (з використанням веб-камери) за допомогою акредитованої екзаменаційної служби, це коштує 60-90 доларів. Серед них:

 1. «Алгебра» від Каліфорнійського університету в Ірвайні;
 2. «Початки математичного аналізу» від Каліфорнійського університету в Ірвайні;
 3. «Вступ до генетики та еволюції» від Дюкського університету;
 4. «Біоєлектрика: кількісний метод» від Дюкського університету;
 5. «Математичний аналіз: функції однієї змінної» від Університету Пенсильванії.
  Сайт пропонує величезну кількість курсів за різними темами, довжиною приблизно від 4 до 10 тижнів, 2-3 години відео-лекцій на тиждень. Курси включають в себе тести, вправи, самоперевірку, іноді випускний проект або екзамен.

До уваги учнів, окрім окремих курсів, представлені спеціалізації, тобто набір або група курсів, яка дозволяє покращити розуміння певної теми та отримати кваліфікаційні навики.
Coursera та Іллінойський університет в Урбана-Шампейн співпрацюють для того, щоб надати бажаючим можливість отримати ступінь магістра комерційної діяльності. Порівняно з цінами на навчання в США, вартість даної послуги є досить прийнятною.

Курси пропонують веб-форуми, на яких учні можуть обговорювати теми та питання, які в них виникають, та використовувати сайт www.meetup.com, щоб домовитись про спілкування «обличчям до обличчя».