Салман Хан

Академія Хана

Деталі

Khan Academy починалася з маленького «домашнього» проекту, який придумав Салман Хан у 2008 році для своїх двобродних братів і сестер, які жили в іншому місті. Онлайн-навчання було організовано для зручності, так як можливості відвідувати родичів для того, щоб допомагати їм по шкільній програмі, у Хана не було.

Але відгук був дуже цікавим: виявилося, що багатьом людям набагато простіше засвоювати матеріал онлайн, ніж робити це в класній кімнаті. Запис можна багаторазово прослухати і не відчувати себе нерозумно. Ще одна очевидна перевага – можливість вчитися в будь-який час в будь-якому місці.

Кількість переглядів на Youtube росло разом з кількістю відгуків. У своєму виступі на одній з конференцій TED Салман Хан розповідає про те, що він отримав відгук від мами дитини-аутиста, якому складно вчити математику в школі, але він зрозумів її, подивившись відео Хана.

На сайті проекту можна знайти й інші приклади подяк: від біженців, від людей з дефіцитом уваги та гіперактивністю, від тих, хто захворів у середині року і пропустив частину програми, а також від тих, хто не мав можливості вчитися, поки був маленьким з- через фінансові труднощі в сім’ї.

Що цікавіше, проект змінив деякі речі в шкільній освіті: багато вчителів задають додому відео-лекції, а на уроках займаються виключно практичними речами, заощаджуючи багато часу для живого спілкування зі своїми учнями.

Ця платформа пропонує підготовку з математики, фізики, економіки, біології та історії. В основі платформи лежить ігрова механіка, курси розділені на відрізки, за проходження яких нараховуються очки і даються значки. По кожному аспекту пропонується коротке відео. Загальна кількість відеороликів – 4375.

Основна аудиторія KhanAcademy – школярі, студенти, вчителі та батьки. Платформа пропонує створення віртуальних класів під керівництвом викладача, який може переглядати індивідуальну статистику кожного учня. Схожі функції можуть виконувати і батьки. Кількість користувачів в місяць – більше 6 млн. З 216 країн світу, з них 65% в США. Крім того, на KhanAcademy функціонують більше 30 тис. Віртуальних класів, а його вміст переведено на 26 мов. Сертифікати не пропонуються.

Khan Academy також співпрацює з інститутами, як НАСА, Музей сучасного мистецтва, Каліфорнійської академії наук і MIT.

Мільйони студентів з усього світу, кожен зі своєю власною унікальною історією, вчиться в своєму власному темпі на Khan Academy кожен день. Ресурси були переведені на більш ніж 36 мов в доповненні до іспанської, французької, і бразильської, португальської версії сайту.

Фахівці почесного факультету, фахівці математичних, фізичних, гуманітарних наук, фахівці факультету здоров’я і медицина, фахівці з історії мистецтва та історії.

Khan Academy (Академія Хана) здійснює важливу місію. Вони– некомерційна організація, яка намагається зробити освіту кращою, надаючи через інтернет безкоштовні та якісні знання всім та усюди.

Для студентів початкової школи може бути корисним інструментом для зміцнення математичних навичок, заповнити прогалини або дізнатися більше.

Може стати потужним ресурсом для студентів і викладачів в коледжах і університетах.

Може допомогти з репетиторством і розширити навчання дитини за межами класної кімнати.

Використовується в різній навчальному середовищі, в тому числі в громадських центрах, в програмах продовженої та літньої сесії.

Проводяться тематичні дослідження, є довідкові матеріали.

Вікторини можуть допомогти освоїти те, що потрібно знати. Після взяття кожної вікторини, можно побачить, як це зроблено, і отримати персональний список корисних відео. Вони ідеально підходять для вирішення жорстких концепцій або просто отримати трохи додаткової практики.

Всі матеріали і ресурси академії надаються всім користувачам безкоштовно. В даний час відео бібліотека Академії Хана включає в себе більше 2400 відео та флеш уроків, які покриває рівень середньої школи (США) з математики, природничих наук – біології, хімії, фізики.

Є лекції з гуманітарних предметів, наприклад фінанси, історія та т.д. Є в Академії і відео лекції для підготовки до стандартних тестів. На сайті також викладено величезну кількість практичних вправ. Дана можливість для вчителів завести свої класи і контролювати виконання вправ учнями, фіксувати прогрес учнів.