Збій системи: інтерактивне навчання в українських вишах

Виявляється в Україні теж є викладачі, які не просто люблять свій предмет, а й можуть цікаво донести матеріал іншим. пр цих героїв розповідає Studway.

 


Креатив – запорука ефективного навчання

Заклад: Київський національний лінгвістичний університет

Студентам часто буває весело, але рідко під час пар. Проте знаходяться викладачі, які порушують традицію нудитися на заняттях. Їх зброя – креатив, патрони – палаючі очі. Саме так описують студенти свою викладачку з англійської. Please, welcome, Олена Володимирівна Кучерина.

1439570461_img-20131203095546-755

На її парах студенти працюють у групах, жваво обговорюють запропоновані теми, презентують свої висновки. За використання будь-якої мови, крім англійської, – бан. Замість нудних завдань на семінарах студенти розігрують сценки. Треба вивчити назви захворювань – уявляють себе ниючими пацієнтами на прийомі в лікаря. Захотіли відвідати Британію – імітують тур-агентства, що конкурують між собою і намагаються заманити клієнтів кращими умовами поїздки. Нова пара – нові завдання та ігри.

Ось приклади мотивуючих завдань від Олени Володимирівни:

  • створити мульт;
  • зняти власну рекламу;
  • працювати з програмами: prezi (презентації), mindmeister (майнд-мепи), easel (інфографіки), goanimate (анімаційні мульти) тощо;
  • виконувати домашні та самостійні роботи на спеціальній онлайн-платформі.

Головне – атмосфера. «Не напружуй, а надихай» – своєрідний девіз методики викладання пані Кучериної.

Політичні ігри

Заклад: Київський національний торговельно-економічний університет

Щоб студенти не просто вивчали політологію, а й відчули себе політиками, викладач Наталія Анатоліївна Латигіна створює завдання, які б допомогли засвоїти отримані знання на практиці.

Вона ділить студентів на декілька груп, які розподіляють між собою ролі й починають готуватись до передвиборної гонки. Ти можеш відчути себе частиною команди президента або самим Головнокомандуючим. Команди створюють гасла, рекламу, програму президента. Все як у реальному житті, тільки по-чесному.

toppresencial

Найспекотніше стає на парах, коли кандидати сходяться у жорсткій дискусії. «Журналісти» ставлять провокаційні запитання, учасники обговорюють передвиборчі ролики і програми. В кінці – голосування. І хай переможе сильніший!

Це весело, ефективно і запам’ятається всім надовго.

Іспанська мова vs мафія

Заклад: Одеський національний політехнічний університет

За вікном сяє Sol (з ісп. – сонце), а в класі жвава обстановка: студенти грають в мафію. Ні, це не перерва, а пара з іспанської мови. Викладач Катерина Андріївна Велика знає, як створити затишну атмосферу для вивчення мови. Сьогодні на парі вони гратимуть в мафію, а за декілька занять спробують гру Una noche. Іспанська лунає звідусіль, починаючи з правил гри і закінчуючи запеклими дискусіями.

a223baaf1b6b3d640e73128321928773

У Катерини Андріївни також є свій спосіб навчати нових слів. Вона загадує одному зі студентів слово, а він має його пояснити так, щоб інші змогли його відгадати.

Самі студенти в захваті від пар. Кажуть, поступово страх спілкуватись іншою мовою зникає. Спочатку не знаєш, що і як казати, але згодом вчишся висловлювати свою думку колись незнайомою мовою. Головний плюс таких занять – студент закохується в предмет.

Blended learning для айтішників

Заклад: Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут»

Хто точно не має права відставати від світових тенденцій, так це айтішники. Викладач Євген Васильович Короткий усвідомлює потребу в інтерактивних методах викладання. Тому запропонував своїм студентам змішану систему навчання. У звичну систему інтегрували онлайн-курс від Массачусетського технологічного інституту на edX.

Студенти самостійно виконують практичну частину, яку викладач перевіряє під час пар. На консультаціях або в соцмережах він пояснює незрозумілі моменти. По зробленим лабораторний роботам ставить запитання, аби переконатись, що студенти зробили завдання самостійно. Контрольні роботи проходять в аудиторіях з Wi-Fi.

IT SAMSUNG

Студенти не можуть натішитись і активно підключаються до процесу, що у свою чергу радує викладача. Така активність не дивна, адже нашим вишам бракує якісного матеріалу, який був би актуальним у сучасну, а не радянську добу.

Євген Васильович каже, що якщо все піде за планом, то до кінця семестру студенти отримають гарну мовну практику та успішно пройдуть один з найкращих курсів на edX. Це стане додатковою прикрасою будь-якого резюме чи мотиваційного листа.

Коментарів немає.

Залиште свій коментар