Які саме програми для здобуття ступеня можуть замінити МВОК?

Девід Блейк, генеральний директор Degreed, розмірковує які застарілі навчальні компоненти перестають бути актуальними в епоху масових курсів. Переклад статті здійснено командою MOOCology.


Раніше ми розглядали професійні області, які особливо потребують МВОК. Сьогодні ж давайте трохи звузимо це коло і сфокусуємося на деяких програмах на здобуття ступеня, які могли б бути замінені масовими онлайн-курсами та іншими формами альтернативної освіти.

Отже, які ж типи програм на здобуття ступеня можуть замінити Масові Відкриті Онлайн Курси? Розглянемо декілька з них, особливості яких роблять їх придатними для нетрадиційних методів навчання:

Програми у галузях, що швидко змінюються. Вища освіта, до якої ми звикли, зовсім не вміє пристосовуватися до змін, що дуже стрімко відбуваються навколо. Навички найчастіше стають високою вимогою в робочій сфері діяльності ще задовго до того, як коледжі та університети починають їх викладати. Хороший тому приклад – обробка та аналіз даних. Вища освіта дуже повільно реагує на потреби в компетентних даних. А МВОК тим часом забезпечують шляхи кар’єрного росту вже зараз.

Програми в областях, де студенти мають безліч варіантів продемонструвати свої знання та навички. Мабуть, саме можливість реалізації подібних гнучких підходів і є головною причиною того, чому випускники тренінгів з програмування досягають таких значних успіхів у своїй сфері. Програмісти не покладаються на аркуш паперу, щоб продемонструвати свої навички – вони створюють додатки, мають GitHub акаунти і наповнюють цифрові портфоліо. У багатьох софтверних компаніях подібні посвідчення компетентності повністю замінили ступені й резюме.

Програми, в яких обов’язкове навчання може проходити за межами формальної освітньої системи. Програми на отримання ступеня в галузі біології та хімії навряд чи будуть замінені найближчим часом. Не тому, що не можна вивчити поняття онлайн або в неофіційній обстановці. Швидше з причини того, що практичні експерименти й досліди мають велику значимість. Важко отримати доступ до лабораторних інструментів та обладнання за межами академічного середовища, і Ви просто не зможете навчитися керувати складною хімічною реакцією, не керуючи нею в реальності.

Програми, в яких ступені не потрібні. Ось, наприклад, журналістика. Недавнє дослідження показало, що працівники засобів масової інформації не бачать особливого сенсу ступенів в галузі журналістики, особливо для низької стартової зарплати. Потенційні журналісти можуть самі отримати академічну освіту в іншому місці. Для прикладу, гляньте SkilledUp’s ступені в галузі журналістики, засновані на МВОК.

Начебто, зовсім немаленький список програм, але, можливо, є й інші типи програм або конкретних ступенів, яким МВОК могли би забезпечити цінну реальну альтернативу? Як на Вашу думку?

Коментарів немає.

Залиште свій коментар