Як провайдери МВОК можуть сприяти навчанню в гуманітарних творчих напрямках

Вікі Пенг, студентка факультету менеджменту індустрії та розваг Університету Карнегі-Меллона, пропонує вашій увазі цікаву доповідь стосовно перспектив масових курсів у викладанні мистецтва. Переклад здійснено командою MOOCology.


Мистецька освіта, в порівнянні із швидким зростанням інших напрямків масових курсів в цілому, розвивається досить повільно. На відміну від навчання з інших предметів, мистецтво вимагає більш інтерактивних форм навчання та різноманітних форм оцінок. Це дослідження показує нинішню ситуацію художньої освіти і подальший шлях розвитку для провайдерів MВОК, зацікавлених у створенні ефективного навчання.

Мистецька освіта за допомогою МВОК сьогодні

Чому ж освітницькі курси в галузі мистецтва часто залишаються осторонь? Відповідно до прес-релізу даних, представленим Class Central в 2014 році, більшість курсів, запропонованих MВОК-провадерами, пов’язані з інформатикою, інженерією, математикою або бізнесом. Мистецтво і дизайн є предметом, який має найменшу кількість програм: лише 4,5 % від загальної кількості запропонованих.

Мала популярність мистецьких курсів (в порівнянні з іншими предметами) є ще одним доказом того, що художня освіта відстає в цій галузі. Список найпопулярніших курсів Coursera за 2015 рік від Business Insider складають шість курсів з програмування даних, три бізнес-курси, і жодного з них з мистецтва.

Унікальні потреби художньої освіти

Через творчий і, часом, суб’єктивний характер мистецтва, провайдери MВОК не можуть використовувати один і той же формат освіти для своїх художніх курсів, як з іншими предметами. Для того, щоб створити інтерактивний досвід навчання на цих курсах, вони повинні звернути увагу на унікальні потреби індивідуума.

Активне навчання

У мистецькій освіті активне навчання грає дуже важливу роль. Курси з мистецтва включають такі творчі виробничі процеси, як проектування, живопис і музичну імпровізацію. За даними Higher-Order Thinking Skills, творчі навички мислення вимагають більшої активізації пізнавальних процесів, які виходять за рамки концепції навчання. Таким чином, відеолекцій і матеріалу для читання недостатньо; студенти повинні знаходитися у цому інтерактивному середовищі.

Одним з обмежень освіти MВОК є те, що вона є асинхронною, а це означає, що студенти і викладачі рідко знаходяться в одному місці і в той же час, не маючи прямого зв’язку один з одним. Проте, інтернет-платформи пропонують нові можливості, яких не мають традиційні класи. Наприклад, технологія спільного використання екрану допомагає студентам отримати погляд на творчий процес зсередини, так би мовити. Такі платформи також створюють інтернет-форуми, де студенти з усього світу можуть обмінюватися ідеями.

Will_MOOC_Teach_Us_Art_2

Персоналізований зворотній зв’язок

Персоналізований зворотній зв’язок має життєво важливе значення. Студенти можуть покращити свої навички тільки шляхом винесення уроків з коментарів. Так як мистецтво має суб’єктивний характер, існують тисячі способів інтерпретації однієї і тієї ж картини або музичного твору. Тут немає “правильних” відповідей на завдання, тому очікувати, що загальний зворотний зв’язок буде прийнятним для усіх студентів, як мінімум, безглуздо.

Комплексна оцінка

Що стосується методів оцінки, то мистецьким курсам необхідні різні способи оцінювання результатів навчання. Тест може бути хорошою формою, якщо студенти розуміють ключові поняття, але які існують ефективні засоби вимірювання емоційної цінності в живописі? Деякі аспекти мистецтва можуть бути оцінені тільки людьми. Більшість МВОК вирішують цю проблему за рахунок використання оцінок тимчасової мережі, але інструктори з мистецтва повинні впровадити зворотний зв’язок, щоб допомогти прогресу студентів під час курсів. Потрібні різні форми оцінок. Програма Arts Impact, наприклад, пропонує професійну підготовку вчителів та наступні стратегії оцінок навчання:

  1. використання контрольних списків на основі критеріїв;
  2. використання рубрик на основі критеріїв;
  3. використання саморефлексії;
  4. участь в експертній оцінці;
  5. відповідальність за роботу інших;
  6. створення портфоліо;
  7. художні твори, вистави, презентації, фотографії, відео тощо.

Ці стратегії корисні не тільки під час оцінки традиційних класів, але і на МВОК-платформах, де викладачі можуть легко розміщувати та оновлювати контрольні списки і рубрики для виконання завдання. Таким чином, студенти можуть мати чіткі вказівки прямо перед очима.

Наступні кроки для художньої освіти МВОК

MВОК надають платформу, де студенти з усього світу можуть отримати власну перевагу з відкритих курсів, хоча, існують ще й можливості для вдосконалення цієї освіти. Деякі провайдери мистецтва МВОК, такі як Kadenze вже усвідомили обмеженість традиційних моделей навчання, тому докладають багато зусиль для оптимізації своїх платформ. Проте, деякі питання все ж таки залишаються відкритими, як і нові тенденції, які стоять перед постачальниками МВОК в майбутньому.

Will_MOOC_Teach_Us_Art_3

Використання освітніх технологій

Розвиток освітніх технологій пропонує можливість провайдерам MВОК зробити клас набагато ефективнішим і цікавішим. Основні MВОК-платформи, такі як Coursera і edX дозволяють студентам обмінюватися думками та ідеями через інтернет-форум. Але є ще більше можливостей. Kadenze використовує програму автоматичного коду для виявлення плагіату в медіа-файлах. Партнери Julliard Open Studios (хоча і не традиційні MВОК) разом з мобільним розробником додатків Touchpress включили такі інноваційні інтерактивні функції до своїх підрозділів, як синхронізовані оцінки в класі з гри на фортепіано. В майбутньому очікуються більш освітні технології для задоволення унікальних потреб освіти в галузі мистецтва, і МВОК повинна включати в себе ці технології для подальшого покращення свого обслуговування.

Відносини з вищою освітою

МВОК постійно оточені дискусіями про те, чи дійсно цифрові класи витіснять коледжі в майбутньому. Деякі вважають, що масові курси стануть майже повсюдним доповненням до традиційної вищої освіти. Немає ніяких сумнівів в тому, що MВОК і традиційні вузи співпрацюють більш ніж будь-коли раніше. Адже багато навчальних онлайн-програм сьогодні пропонуються за відносно низькою ціною. Згідно зі статистичними даними Департаменту освіти США, серед найдорожчих шкіл навчання онлайн є сім з кращих десяти художніх шкіл. MВОК дозволяють студентам отримати освіту за доступними цінами, пропонуючи установам можливість раніше дізнатися про своїх майбутніх студентів.

Безкоштовно чи за гроші?

Однією з головних переваг MВОК є те, що не існує ніякої плати для студентів, щоб отримати доступ до навчальних матеріалів. І це є досить доцільним, так як студенти, які не мають змоги начатися в елітних установах, мають доступ до них онлайн. Проте, безкоштовна освіта онлайн має й кілька мінусів. Згідно з публікацією Асоціації управління інформаційними ресурсами, “люди не цінують безкоштовну освіту; люди цінують те, за що вони платять”. За даними цієї організації, в червні 2015 року середня ставка щодо закінчення MВОК складала тільки 15%. Дослідження показують, що результати змінилися з 10 до 70%, коли студенти заплатили $50 за курс. Навіть невелика плата може діяти як мотиватор для підвищення самодисципліни учнів і уникнення тяганини. Крім того, безкоштовні курси призводять до великої кількості студентів, що ускладнює можливість вчителів спілкуватися з кожним учнем. Невелика плата за преміальні послуги пропонує студентам можливість отримати індивідуальні інструкції та зворотний зв’язок від викладачів, а також підвищити свій досвід навчання.

Will_MOOC_Teach_Us_Art_4

Висновок

Хоча багато питань ще досі є не вирішенними, є все ж таки надія щодо майбутніх художніх курсів на МВОК-платформах. Розширення доступу є перспективним, і технології розвиваються для задоволення потреб студентів. Хоча схеми ціноутворень можуть зробити курси менш доступними, вони також впроваджують більш глибокий зв’язок між викладачами і студентами. Тоді залишається ще одне питання: як провайдери можуть збалансувати залученість і ефективність МВОК? Це не просто питання, що стоїть перед цифровою художньою освітою, це питання, яке стоїть перед масовим онлайн-навчанням в цілому.

Коментарів немає.

Залиште свій коментар