Як не втратити мотивацію під час проходження МВОК: 30 рекомендацій

Лорі Пікард, людина, яка успішно завершила більше ніж 25 МВОК-курсів, розкриває свої головні секрети в статті для Class Central. Переклад матеріалу здійснено командою MOOCology.


Таке було, мабуть, у кожного. Ви зареєструвалися на онлайн-курс, у якому ви дуже зацікавлені. Зрештою, ви зважилися вивчити нову мову програмування або створити новий додаток. А може, у вас залишився один курс по фінансах, який ви повинні закінчити для завершення своєї бізнес-освіти, отриманної на МВОК. Але ви постійно відкладаєте його.

Можливо, ви почали навчання, але під час першої відеолекції вам надішло повідомлення про новий лист на вашій електоронній пошті або у Facebook. Поки ви перевіряли пошту, вас вже засмоктало у вихор під назвою Інтернет. І коли ви згадаєте про лекцію, вона вже закінчиться, і ви не маєте гадки про що розповідав професор.

Звучить знайомо? Знаю, що так.

Я закінчила більше 25 МВОК та інших онлайн-курсів, бо прагнула отримати дуже недорогий еквівалент ступеня Магістра ділового адміністрування. Я розумію, як тяжко боротися зі своєю неуважністю. Також я головний студент в Безкоштовній Мережі MBA. Спілка складається із групи професіоналів, які продовжують отримувати бізнес-освіту за допомогою інструментів Інтернет. Я попросила членів своєї спілки створити список хитрощів, якими вони користуються під час навчання. Ось що вийшло.

Технічні прийоми

 1. Відкрийте відеокурс на весь екран. Простий, але дієвий прийом, що допоможе не відволікатися.
 2. Закрийте інші вікна й вкладки. Більш агресивний прийом, але необхідний.
 3. Вам потрібно вийти з електронної пошти та соцмереж. Перед цим не забудьте вимкнути повідомлення. Таку ж операцію проведіть зі своїм смартфоном.
 4. Увімкніть беззвучний режим у вашому телефоні. Віднесіть його в іншу кімнату, якщо потрібно.

Хитрощі тайм-менеджменту

 1. Відзначте дні лекцій на календарі. Ставтеся до них, як до обов’язку.
 2. Налаштуйте нагадування на вашому телефоні. Не забудьте відкласти час для навчання.
 3. Спитайте дозволу вашого боса щоб вивчати курс на робочому місці. Багато хто з керівників підтримує своїх підлеглих у прагненні навчатися і навіть можуть доплатити за додаткові сертифікати.

Облаштування зовнішнього простору

 1. Використовуйте шумоізолюючі навушники. Блокуйте відволікаючі фактори та сфокусуйтеся на поточній задачі.
 2. Слухайте музику якщо це допомогає вам сконцентруватися. Багато учнів використовують цей метод.
 3. Модернізуйте робоче місце. Зробіть його більш комфортабельним та приємним. Наприклад, поставте надихаючі вас зображення на робочий стіл.
 4. Закрийте двері. Простий, але ефективний метод.
 5. Приклейте аркуш з метою на видному місці. Так ви точно не забудете про головну мету вашого навчання.
 6. Тренуйтеся під час лекції. Але не забувайте конспектувати й виконувати завдання, коли потрібно.
 7. Іноді вставайте від комп’ютера. Якщо вам не потрібно робити тести або інші вправи, відійдіть від клавіатури, щоб розвіятися і не піддатися спокусі перевірити пошту.

Where_Is_MOOC_Motivation_2

Психологічні трюки

 1. Нагороджуйте себе за маленькі досягнення. Один пройдений урок = кумедне відео про котиків.
 2. Заздалегідь оплатіть сертифікат. Згідно з даними представників МВОК, студенти, які купили сертифікат,закінчують курс у 10 разів частіше.
 3. Записуйте свої досягнення. Додайте свої сертифікати до профайлу в LinkedIn або в начальне портфоліо, чи створіть якийсь приватний список, що дозволить вам слідкувати за своєю успішністю.
 4. Заявіть про свої наміри публічно. Коли ви зареєструвалися на новий курс, запостіть це у Facebook, напишіть у Twitter й не забудьте розповісти знайомим.
 5. МВОК в якості нагороди за закінчення менш приємних задач. Замість того щоб сприймати курс як черговий обов’язок, уявіть, що це ваша премія за виконання якогось складного немприємного завдання.
 6. Техніка під назвою Почни. Хитрість полягає в тому, що коли ви починаєте щось робити, це збільшує ваші шанси продовжити роботу. Що зробити для початку? Відкрийте сторінку, зайдіть у курс, прогляньте програму. Або лише відкрийте першу лекцію, та дозвольте їй завантажитись. Коли ви скористаєтесь цією технікою, ви будете здивовані результатом. Бо коли ви вже почали щось робити, набагато легше продовжити та йти вперед.
 7. Одягайтесь для роботи. Це спосіб начепити ваше професійне обличчя та залишатися сфокусованими на задачі.
 8. Призначте собі маленькі завдання. Коли ви розподілите роботу на окремі частини, такі як перегляд відео або виконання тесту, ви легко закінчите курс працюючи всього декілька хвилин на день.

Учбовий соціум

 1. Приєднайтесь до студентської спілки. Це потужний мотиватор. Знайдіть учбову спілку на форумах курсу або створіть свою власну.
 2. Домовтеся з куратором МВОК. За допомогою таких сервісів як Mentive ви можете вибрати наставника для відповідного курсу.
 3. Знайдіть собі партнера. Можливо ви познайомитеся з кимось на форумі або запросите друга пройти курс разом з вами.
 4. Доручіть комусь стежити за вашим навчанням. Це чудова можливість залишатися вмотивованими. Вам потрібен друг або родич, який буде перевіряти ваші досягнення один раз на тиждень і слідкувати за виконанням завдань.

Підказки від експертів МВОК

А ці поради найчастіше згадували члени спілки Безкоштовної мережі MBA.

 1. Спробуйте метод Помодоро. Ця техніка дає вам змогу вчитися інтервалами тривалістю 25 хвилин та робити перерву по закінченню кожного інтервалу. Завдяки цьому методу працювати над курсом буде легше, бо таймер буде підказувати вам час, коли варто відпочити. Також у вас є час переварити нову інформацію, коли ви час від часу переключаєте увагу на щось інше. Ця техніка повністю описана у статті “Як навчитись вчитися“.
 2. Слухайте спеціальну музику для концентрації, створену вченими. Такі музичні треки змушують ваш мозок зосередитись. Ви можете знайти їх на Focus@Will.
 3. Збільшіть швідкість. Такі платформи як Coursera та edX дозвляють вам налаштувати швидкість відео. Багато хто радить  прискорити лекцію для кращого зосередження.
 4. Робіть нотатки. Це мабудь найкращий спосіб залишатися зосередженими під час лекцій. Друкуйте записи в редакторі, малюйте діаграми на планшеті або записуйте на аркуші паперу. Бо навіть у сучасному світі дистанційної освіти не вигадали нічого кращого, ніж старомодний спосіб конспектування лекцій.

Where_Is_MOOC_Motivation_3

А у який спосіб ви зберігаєте мотивацію під час МВОК?

Коментарів немає.

Залиште свій коментар