Як машинне навчання буде впливати на ваше життя завтра?

Том Вандер Арк розповідає про початок ери глобального машинного навчання.


До 2020 покоління мілленіалів буде складати 50% робочої сили та 75% до 2025 року. І вже протягом наступного десятиріччя ми почнемо відчувати зміну геополітичних тенденцій, а саме:

  • нечуваний економічний підйом Китаю;
  • менш передбачувана планета внаслідок потепління;
  • смарт-обчислювальні технічні пристрої на кожному кроці.

Сучасна інфраструктура міст поступово буде замінена на цифрову. Інтелектуальні комп’ютеризовані системи, аналізуючи глобальні масиви даних, будуть намагатися передбачити наслідки, дозволяючи, наприклад, безпечно керувати машиною або перевіряти чинники здоров’я для передбачення та уникнення захворювання на рак. У будь-якому місці, де у наявності бази даних, працюватимуть подібні алгоритми.

Машинне навчання та комп’ютерний інтелект допоможуть організувати освіту максимально ефективно.

Геополітика та зміна клімату впливатимуть на ринок праці. Але, не так відчутно, як це зробить повсюдна імплементація машинного навчання.

Machine_Learning_2

Тож, робочих місць буде менше або більше? Вочевидь, зменшиться зайнятість у таких традиційних сферах як сільське господарство, промислове виробництво, роздріб масово перейде в онлайн.

Деякі експерти само в робототехніці бачать найбільший потенціал усунення мільйонів робочих місць. У книжці “Повстання роботів: технології та ризик безробітного майбутнього” Мартін Форд малює саме таку безрадісну картину.

Але дослідження Deloitte демонструє, що в історичній перспективі є багато доказів того, що розвиток технологій створював більше робочих місць, ніж зруйновував.

Засновник LinkedIn Рейд Хофман малює наступний оптимістичний сценарій:

“Ми повинні створювати не лише нові виробництва та робочі місця, але й нові економічні можливості, в яких люди зможуть виступати як мікропідприємці, надаючи різновиди послуг, яких не було раніше. Особливо ми можемо сприяти цьому в мережевому віку. Адже технологічні ітерації скорочуються, ми маємо змогу швидше бачити винаходи, що дійсно працюють”.

Отже, що робити міленіалам? Завдяки машинному навчанню Ви зможете швидше знайомитися з новими інструментами. Розглянемо речі на перетині біології технології. Нері Оксман працює в Массачусетському технологічному інституті, де займається напрямком інженерно-синтетичної біології. Її команда творить продукти, які здавалися б неймовірними ще кілька років тому. Праця Оксман − цікавий приклад, яким саме чином технологія автоматизує процеси та створює нові робочі місця. Дух захоплює.

Професор університету Берклі Лаура Тайсон розповідає:

“Робочі місця будуть створюватися, але вони вимагатимуть серйозних навичок та певного рівня кваліфікації. Висока заробітна плата пов’язана з відповідальністю. Ні, це зовсім не схожу на просту механічну роботу, яку вимагають більшість людей, штовхаючи ринок праці вниз”.

Міленіали повинні розуміти брак навичок, які їм потрібні для бажаної роботи та інвестувати у відповідні підготовки, стверджує Берінджер Хоті, співзасновник глобального навчального провайдеру “Академія знань”.

“Недостатньо просто добре володіти технологічними пристроями, щоб стати нашим співробітником”, розповідає Том Девенпорт, додаючи, що “нам потрібно вміння зосередитись на завданнях, які навряд чи зможуть бути вирішені за допомогою комп’ютерів у найближчий час. Це лише допоміжний засіб формалізації завдання”.

Обов’язково необхідно згадати про Фаріда Закарію, адже він наводить велику кількість аргументів щодо захисту гуманітарної освіти, тобто широкій освіті на основі узагальнення всіх знань, відомих людству. В такій системі люди здобувають комплексні знання: як необхідно читати, писати, мислити, навчатися.

Machine_Learning_3

У суспільстві широко обговорюється як же знайти баланс у системі рішень між вибором широкої гуманітарної освіти та вузького спеціалізованого навчання з конкретним досвідом роботи. Рішення наразі немає… отже саме сучасним школярам вирішувати, яку роль у житті вони віддадуть “машинному навчанню” доки воно не перетворилось на обов’язкове та системне.

Коментарів немає.

Залиште свій коментар