Від безкоштовного Гарварду до українських вишів

Businessman Web Design Copy Space Concept

Щороку, згідно зі статистикою, напрям програмистів “поглинає” близько 15 тисяч нових працівників. Примітно, що такі спеціалісти є не тільки затребуваними, а ще й високооплачуваними, пише tsn.ua.


Українська освітня система останнім часом теж намагається тримати руку на пульсі попиту, створюючи безліч можливостей. Окрім класичних вишів, які мають власні потужні ІТ-програми, існує ще безліч освітніх центрів, комерційних та безкоштовних онлайн-курсів.

“Великий попит є на ІТ-спеціалістів із відмінними знаннями у певній спеціалізації – енергетика, автомобілебудування, хімічна промисловість. Іншими словами – простіше енергетика навчити програмувати, ніж програміста навчити, як працюють енергосистеми”, – розповіла нам керуючий директор Luxoft Ukraine Олександра Альхімович.

Програмування – це писемність XXI століття. Навчитися програмувати може кожен. І зараз, щоб це реалізувати, можна навіть не виходити з дому. А можна обрати одну із програм в українських вишах. Тим паче, що з осені одразу в декількох ВНЗ стартують нові навчальні програми.

Бурхливе життя протікає й на ринку ІТ-освіти поза стінами класичних вишів. Згідно з результатами дослідження порталу DOU, в якому взяли участь 47 українських шкіл і навчальних центрів, найпопулярнішими напрямами навчання є Junior QA, Java, Frontend та C#/.NET.

Так, безкоштовний онлайн-курс CS50 від Гарвардського університету вважається найкращим курсом з основ програмування в світі. Його можна пройти англійською мовою на edX, або ж в українському перекладі на Prometheus. Про легендарний статус курсу свідчить те, що в 2015 році Єльський університет відмовився від власного вступного курсу програмування для першокурсників на користь використання курсу CS50 в своєму навчальному процесі.

legendarnij-besplatnyj-onlajn-kurs-g-201512022

Станом на 2016 рік офлайн версія CS50 також є найпопулярнішим курсом за вибором в Гарвардському університеті. Хочемо зазначити, що протягом останніх декількох років якісну освіту в галузі ІТ можна отримати просто не виходячи з дому. Для цього потрібно просто записатися на масові онлайн-курси від провідних університетів світу і вивчати ту дисципліну, яка подобається найбільше.

Щоб обрати курс, просто пам’ятайте про ці сайти: edX, Coursera, Udacity, Prometheus. Крім того, Фонд BrainBasket за підтримки адміністрації президента України запустив 1 березня всеукраїнський проект Technology Nation за безкоштовним вивченням основ програмування. Ці курси включають в себе програми найкращих світових технологічних університетів (Harvard, MIT і Stanford University).

Курс дозволяє всім охочим отримати комп’ютерну освіту світового класу, вивчивши основи найбільш затребуваних мов програмування. Навчання проходить у форматі blended learning (змішане навчання), що передбачає самостійну роботу з лекційним матеріалом, який є в онлайн-доступі, а також аудиторну практику під керівництвом досвідчених менторів на базі 100 бібліотек по всій Україні.

Крім того, компанія EPAM Systems запустила безкоштовну ініціативу University Day, в рамках якої вже не для студентів, а безпосередньо для викладачів вишів на їхній базі проводяться семінари та тренінги з метою актуалізації знань і підвищення рівня залученості в реальні завдання.

IMG_9927

Як розповідає директор освітніх програм в Україні EPAM Systems Максим Почебут, компанія вже більше 5 років розвиває освітні ініціативи спільно з великими університетами країни.

“У нас є спільні освітні програми з сучасних технологій розробки, завдяки яким студенти безкоштовно можуть отримати можливість стажування та майбутнього працевлаштування в компанії”, – говорить він.

За словами Почебута, спільні лабораторії (їх вже понад 10 – ред.), в яких EPAM Systems проводить це навчання, відкриті в НТУ “КПІ”, КНУ ім. Шевченка, НТУ “ХПІ”, ХНУРЕ, ХАІ, Львівській політехніці і ГУТ.

Коментарів немає.

Залиште свій коментар