В українських вишах з’являться масові відкриті онлайн-курси

За словами пана Примаченка, нашій освіті не вистачає грошей, часу не зміни та достатньої кількості висококваліфікованих викладачів/менеджерів. З цієї ситуації існує вихід – «змішане навчання». Це інтеграція масових онлайн-курсів у навчальний процес університетів і шкіл. У цьому форматі звичайні лекції замінюються на відео-лекції кращих викладачів країни, поточні завдання студенти виконують онлайн, а рядові питання вирішують на форумі масового онлайн-курсу. Про це пише Studway.


В офлайні залишаються ті форми роботи, які недоцільно переносити онлайн (семінари, фізичні лабораторні і т.д.), індивідуальне спілкування викладача зі студентами і фінальний контроль (модулі, заліки, іспити).

Така методика вже довела свою надзвичайну ефективність на Заході (приріст навчальних результатів до 30%), а в Україні, де між кращими і середніми вишами справжня прірва, змішане навчання має просто неймовірні перспективи.

За допомогою масових онлайн-курсів можна «масштабувати» кращих викладачів на всю країну і зробити навчання у них доступним кожному, а виробництво таких курсів порівняно недороге і займає лічені місяці. Розгортання реформи «змішаного навчання» відбуватиметься в мережі вже існуючих університетів та шкіл і стане органічним доповненням і радикальним оздоровленням існуючої системи.

Вже цієї осені Prometheus і кілька провідних українських вишів запустять пілотний проект змішаного навчання в своїх кампусах. Можливість перетворення пілотного проекту в повноцінну національну реформу освіти буде залежати від Міністерства освіти і науки України, освітнього комітету парламенту і самих вишів.

Коментарів немає.

Залиште свій коментар