Udacity робить ставку на нові технічні дипломи

Девід Блейк, генеральний директор Degreed, пояснює за рахунок чого освітній сервіс планує у найкоротші терміни випускати фахівців найактуальніших напрямків. Переклад статті здійснено командою MOOCology.


На сьогоднішній день одним з найбільш важливих обговорень у сфері освіти стала необхідність створення дипломів та сертифікатів нового типу. Причиною постановки цього питання стала не лише занадто висока вартість за вчений ступінь в традиційних навчальних закладах, але й те, що, насправді, жоден випускник не знає, яке значення ці ступені мають, і яке майбутнє можуть гарантувати.

Усі мають різні уявлення про те, на що саме вказує навчальна ступінь, чи це стосується студентів, чи коледжів або співробітників. Може, це стара добра загальна освіта? Або вона доводить професійні навички або навички мислення вищого рівня? А, можливо, це попросту чотирьохрічне “просиджування” в класі?

Ступінь бакалавра більше не є ні для кого прозорою, і з кожним днем він стає все більш безглуздою. Ця система більше не прийнятна. В недавній статті для The Evollution Девід Шейбал з Вісконсинського дослідницького університету написав:

“Нам необхідні дипломи, які демонструють справжню майстерність застосовного знання. Ми повинні розробити нову систему для позначення знань, навичок і здібностей в межах прийнятого контексту та який розуміється. Більше того, ми повинні перебудувати структуру атестації, яка пропонує ці дипломи, у такий спосіб, який буде гарантувати якість і прозорість для студентів, співробітників, Міністерства освіти, а також інших споживачів.”

Шейбал також зазначає, що для цього знадобиться участь усіх зацікавлених сторін в програмі, які більше не можуть довіритися сертифікатам виключно традиційного вищої освіти.

У зв’язку з цим, зовсім нещодавно Udacity зробила заяву в цьому напрямку. Масові Відкриті Онлайн Курси, що стали компанією технічного онлайн-освіти, показали, що восени цього року у студентів з’явиться можливість отримувати “нано ступені“. Щоб заробити ці нові дипломи, студенти будуть працювати з тренером для завершення основних або вибіркових курсів, а також для створення портфоліо власних проектів.

Зараз відомо, що першими чотирма доступними “нано ступенями” стануть: Front-End Web Developer, Back-End Web Developer, iOS Developer, та Data Analyst. “Нано ступені” було розроблено з промисловими партнерами Udacity, насамперед з AT&T, які пообіцяли проявляти особливу увагу до нового типу вірчих грамот, коли мова буде йти про наймання нових співробітників. Таким чином, Udacity вивела традиційну вищу освіту із загальноприйнятої картини і розробила новий тип навчальних документів, який забезпечить прямий і значимий зв’язок між учнями та компаніями, які хотіли б їх найняти.

Ідея “нано ступеню” особливо цікава тим, що це сертифікат, який повністю відповідає унікальним потребам IT-індустрії. Поки що ця програма передбачена для даної області і не підходить для інших галузей. Перевага даних дипломів полягає в тому, що, незважаючи на швидкі зміни в технічній галузі, вони залишаються актуальними. Компаніям необхідні співробітники, у яких є всі сучасні навички.

Ті ж, хто отримав ступінь вищого п’ятирічного освіти з комп’ютерної науки, не просунулися з тих пір ні на крок вперед. Нові сертифікати, для отримання яких потрібно близько 6 місяців, засновані на професійних навичках, які шукають роботодавці сьогодні або будуть шукати через півроку. Вони являють собою персоналізований підхід до атестації, на відміну від традиційних ступенів, які “ставлять всіх під одну лінійку”.

Тепер, коли ця новина стала поширюватися, а ідея дипломів нового типу поступово впроваджується в сферу освіти, що скажете Ви? Як думаєте, чи спрацює ідея розробки “нано ступенів” і в інших сферах трудової діяльності?

Коментарів немає.

Залиште свій коментар