Що необхідно знати роботодавцю про сертифікати МВОК

Девід Блейк, голова Degreed, розповідає про зростаючи переваги найму випускників масових курсів у порівнянні з традиційною освіту. Переклад матеріалу здійснено командою MOOCology.


Цілком очікувано і прогнозовано, що поточний рік буде “роком корпоративних МВОК”. Масові Відкриті Онлайн Курси нарощують свій вплив на ринок корпоративного навчання. Альтернативні форми навчання починають “здійснювати агресивний наступ” з метою урвати свій шматок пирога в сфері ділової освіти. До недавнього часу єдиною великою перешкодою було те, що багато роботодавців не мали жодного уявлення про МВОК. Але ситуація швидко змінюється: нові дослідження демонструють, що онлайн-курси впевнено набирають обертів, і, як результат, вже сьогодні близько однієї третини роботодавців чули про МВОК.

Незважаючи на успішне подолання цього підготовчого етапу, з’являються нові нагальні проблеми: роботодавці наразі не цілком обізнані, що робити з сертифікатами МВОК і яке саме значення вони мають? Також важливим для них є питання: який зв’язок між придбанням цифрових сертифікатів і практичною демонстрацією навичок нових співробітників і кандидатів? На щастя, завдяки відкритому навчальному плану, змісту курсів та оцінюванню в масових курсах стає набагато легше відповісти на ці питання, ніж, якби ми намагалися знайти інформацію, припустимо, про невеликий коледж.

Остаточний успіх МВОК у трудовій сфері, а також у сфері вищої освіти, полягає в їх перевірці та прийнятті з боку роботодавців. До речі, частина курсів вже акредитована Американською радою з освіти, незважаючи на те, що в корпоративному середовищі акредитація не так важлива, як знання та навички, набуті кандидатом.

Ринок МВОК неймовірно різноманітний, курси відрізняються один від одного як за змістом, так і за формою. Ось деякі фактори, які роботодавці можуть використовувати, щоб оцінити, чи може диплом Масових Відкритих Онлайн Курсів бути прийнятним:

Чи перевіряється сертифікат МВОК?

Головні провайдери МВОК пропонують завірені сертифікати, які підтверджують особу людини, яка проходила курс.

Чи був розроблений МВОК у співпраці з компанією або асоціацією?

Багато компаній, особливо в індустрії високих технологій, починають пропонувати свої МВОК або співпрацювати з ними в своєму розвитку. Курси, розроблені компанією, будуть більше зосереджені на навичках, ніж ті, що можуть бути розроблені виключно вищим навчальним закладом. Різні професійні асоціації також починають виявляти цікавість до курсів. Наприклад, британська компанія Qualt нещодавно запустила мобільний додаток МВОК з Фінансів і бухгалтерського обліку, розроблений у співпраці з Асоціацією фахівців з бухгалтерського обліку.

Який контент містить в собі курс?

На відміну від багатьох очних і традиційних онлайн-курсів, навчальний план для більшої частини МВОК докладно викладений на веб-сайті провайдера і, як правило, розписаний на тиждень та більше.

Яким чином проводиться атестація?

Оцінювання знань і навичок у багатьох МВОК полягає в завданнях, де учень вирішує реальні проблеми. Студенти можуть працювати як самостійно, так і в команді, щоб завершити практичний проект. Головною перевагою такої атестації є можливість персонального моніторингу досягнень, завдяки чому Ви бачите, що саме кандидат або співробітник зробили на курсі.

Масові Відкриті Онлайн Курси зовсім не схожі на іспити в школах та інститутах, але це, скоріше, плюс, ніж мінус. Атестація проводиться в онлайн-режимі, тому процес відстеження прогресу учнів суттєво прозоріший, ніж у традиційних навчальних закладах.

Як бачите, сертифікат МВОК не просто підтверджує офіційне проходження онлайн-курсів. Роботодавці можуть бути повністю впевнені в тому, що кандидат або співробітник продемонструє високий рівень необхідних навичок. Цікаво, чи варто надавати ще доводи, щоб поліпшити ставлення роботодавців до учнів МВОК та їх дипломів?

Коментарів немає.

Залиште свій коментар