Розпочались масові онлайн-курси, які базуються на проектах

Девід Блейк, голова Degreed, коментує появу XSeries та пояснює чому це вкрай важливо для сучасної освіти. Переклад матеріалу здійснено командою MOOCology.


З того самого часу як у 2013 році Coursera запустила свої МВОК, які відрізняються від оригінальних 2008 року, ми побачили велику кількість їх нових різновидів. Компанія не залишається на одному місці, а намагається розширювати можливості онлайн-освіти.

Наприклад, цього року ми спостерігали наукові онлайн-експерименти та перші спроби персоналізованого індивідуального навчання. Moocdemic об’єднав Масові Відкриті Онлайн Курси з глобальною онлайн-грою, а Trauma! експериментувала з “Netflix approach”, розділивши їх на 10 однотижневих мінікурсів.

І ось на горизонті ще одна новинка: засновані на проекті курси. З самого початку у МВОК оцінювання кваліфікувалося винятково по теоретичним тестам з варіантами відповідей. Курси з програмування спробували зробити крок уперед, застосовуючи для цього практичні завдання.

Ситуація змінюється кожного дня. Всі напрацювання спеціалізацій Coursera істотно поліпшені в новій освітній технології XSeries, яка була запущена у цьому місяці на платформі edX. Відтепер курси можуть бути засновані на практичних проектах. XSeries роблять особливий акцент на ігровому дизайні. Ось що пишуть з цього приводу на веб-сайті Массачусетського технологічного інституту:

“Кожен з курсів заснований на проекті. Він включає в себе спільну групу, індивідуальну роботу, самооцінку, експертну оцінку та кульмінацію проекту”.

Студенти другого курсу будуть розвивати паперові та цифрові прототипи для освітньої гри, а також візьмуть участь в проектній ітерації і тестуванні користувачами.

Заснована на проекті робота, результатом якої є цифрові портфоліо студентів, являє собою наступний крок у визнанні МВОК роботодавцями. Звичайно, отримання свідоцтва про завершення масових онлайн-курсів не дає роботодавцям повну оцінку того, що людина знає або вміє. Проте дані проекти можуть стати чіткою демонстрацією знань і навичок учнів. Саме це може прокласти для МВОК стежку в світ компетентної освіти.

Якщо Ви вже навчалися на будь-яких, заснованих на проекті, масових онлайн-курсах, я хотів би почути, що Ви про них думаєте. Залиште, будь ласка, свої враження в коментарях.

Коментарів немає.

Залиште свій коментар