Покоління вундеркіндів. 3G змінює рівень обізнаності дітей?

Portrait of a young boy reading with a huge stack of books beside him in a library

У рамках проекту «3G в Україні» сайту за підтримки національного телеком-оператора «Київстар», «RegioNews-Суми» вирішили з’ясувати, яку роль відіграє інтернет у житті сучасної молоді. Дізнатися, як інтернет в тому числі і 3G допомагає у вирішені складних шкільних та університетських завдань, наскільки змінився рівень знань у молоді з його появою? Та нарешті спробувати відповісти на запитання: «Гаджети у школі (університеті) – це зло чи ефективний метод навчання?».


Ще кілька років тому інтернет був розкішшю, далеко не кожен користувач комп’ютера міг дозволити собі це задоволення. Сьогодні, «всесвітня павутина» стала доступна кожному бажаючому, і мова уже йде не про використання її на стаціонарному комп’ютері. Із запуском 3G в Україні світ нових технологій та можливостей нарешті відкрився нам на повну і швидкісний інтернет став доступний у будь-яку годину дня і ночі.

Тепер, щоб написати реферат чи курсову, не потрібно йти в бібліотеку та годинами просиджувати там. Досить перебуваючи вдома чи на природі підключитися до мережі і завантажити потрібну книгу, статтю, наукову роботу на будь-якій доступній вам мові і почати працювати. Мобільний інтернет став кимось на зразок «Супермена» у навчанні, який відкрив двері в «сховища знань» всього світу.

Student-With-Laptop-3539623-1024x685

Чи насправді це так, ми вирішили перевірити. За результатами опитування «Наскільки допомагає Вам інтернет у навчанні?», проведеного у соціальних мережах та на сайті «RegioNews-Суми», нам вдалося з’ясувати, що близько 85% молоді Сумщини, практично повністю покладається на інтернет.

Інформацію отриману з його допомогою вони використовують у написанні рефератів, підготовці ряду творчих домашніх завдань, курсових. Ще 12% опитаних стверджують, що інтернету довіряють, але не забувають і про книги та іншу друковану літературу. І лише 3% молоді північного регіону скептично відносяться до інтернету та не використовують його у навчанні.

«Сьогодні, на навчанні без інтернету дуже погано. Багато завдань задають по книгах, яких в бібліотеці просто немає, тому на інтернет всі надії. А коли в тебе економічна спеціальність і потрібна фахова література, статті з економіки, думки політиків і спеціалістів у галузі, то без інтернету взагалі ніяк. Наприклад, сьогодні фахівці висловили свої тези та припущення стосовно росту курсу долара, а поки ця інформація з’явиться у підручниках, пройде як мінімум рік і вона вже буде зовсім не актуальною. А ось нещодавно на парі був випадок, де потрібно було знайти прожитковий мінімум в Африці і допоміг у цьому тільки інтернет. Тож, я вважаю, що книги зараз для студентів відійшли на другий план. Всю важливу і потрібну інформацію дає нам інтернет, а з впровадженням 3G на Сумщині процес її отримання стане набагато швидшим», – впевнена студента УАБС НБУ Анастасія СОЛОМАХА.

За словами іншої студентки СумДПУ ім. Макаренка Аліни ОВЧАРЕНКО, інтернет хоч і надає нам усі можливості для навчання, проте не кожен уміє ці можливості правильно використовувати.

«У наш час не має такого студента, який не мав би свого гаджета та доступу до інтернету. Ця «весела парочка твікс» допомагає нам швидко і ефективно знайти потрібну інформацію: при вирішенні питань на контрольних, написанні ОДЗ, курсових, рефератів. Ми сподіваємося на допомогу інтернету, і у 99% випадків її отримуємо. Варто це цінувати, адже наші батьки не мали таких можливостей і здобували нову інформацію за допомогою книжок, реального спілкування. Тому, якщо ж нам дається такий шанс дізнатися нове, корисне швидко і не тільки з книжок, то потрібно цим скористатися, а не просиджувати годинами у соціальних мережах, забувши при цьому, що ви збиралися трішки повчитися», – розмірковує Аліна.

На сьогоднішній день на Сумщині працює 5 вищих навчальних закладів та більше сотні шкіл, де навчається 28 тис. студентів та близько 25 тис. школярів. На думку сумських фахівців, саме інтернет подарував сучасній молоді нове бажання до навчання, а з впровадження 3G в освітній процес, результати будуть ще більш помітними. Завдяки швидкісному інтернету розвиток навчальних додатків і віртуальних лекцій отримає колосальний поштовх, що в результаті, певніш за все, покращить і якість освіти в цілому та допоможе школярам та студентам готуватися до іспитів.

CEdflPdUsAAQcrl.jpg large

Як розповіла нам вчитель української мови та літератури Сумської ЗОШ І-ІІІ ступенів №13 ім. А.С.Мачуленка Валентина ГОНЧАРЕНКО, яка уже не один рік готує школярів до ЗНО, сучасні випускники при підготовці до тестів частіше всього черпають інформацію саме з інтернету, оскільки це швидко, надійно, зручно та не дорого, а з впровадженням 3G можливість навчатися не буде обмежуватися тільки домашнім комп’ютером.

«Усі тести з ЗНО з року в рік повторюються, оскільки твори у програмі дітей не змінюються, нічого нового у біографії письменників не додається, а тому і питання у тестах схожі. Роздруковувати сесії минулих років та посібники для навчання виходить дуже дороге задоволення і довготривале, тому ніхто робити це не береться. До того ж, будемо честі, більшість підручників не розраховані на підготовку до ЗНО. З інтернетом, а особливо впровадженням 3G пройти тести та перевірити себе дитина може, будь-де та будь-коли. Батьки, яким цікаво, можуть посадити свого випускника, увімкнути тести та дізнатися рівень його знань, щоб зорієнтуватися, де варто підтягнути та що вивчити, знаходячись при цьому навіть у відпустці чи десь за містом. Це дуже зручно, особливо зараз, коли світ почав рухатися набагато швидше і вільного часу майже не залишається», – говорить Валентина Гончаренко.

За її словами, впровадження 3G особливо позитивно вплине на функціонування дистанційного навчання.

«Сучасне молоде покоління вже активно використовує мобільні пристрої та інтернет, і перед вчителями стоїть важливе завдання впровадити знайомі учням технології в освітній процес. Це дозволяє не лише зробити навчання цікавим, а й відкриває безліч нових можливостей: і дистанційна освіта, і інтерактивні курси, й ігрові формати засвоєння знань.

Наприклад, сьогодні, у Сумах дистанційним навчанням займаються 2 школи. Для таких учнів розроблені цілі комплекси завдань, які допомагають дитині бути на рівні з її ровесниками. Де б діти не знаходилися, за допомогою швидкісного мобільного інтернету вони можуть навчатися у будь-який час.

Особисто я своїм учням раджу, якщо хтось не зрозумів якусь тему чи був відсутній на занятті, користуватися цією можливістю та навчатися онлайн. Зареєструвавшись можна послухати урок, вчитель пояснює, потім по завершенню ще можна написати контрольну.Таким чином, інформація, яка знадобиться вам у тестах та й в житті, залишиться з вами. Навчайся практично 24 години на добу, головне було б бажання», – впевнена Валентина Гончаренко.

Проте, не дивлячись на всі позитивні сторони інтернету та впровадження 3G, саме невміння користуватися новими можливостями, які дарує нам світ і призводить до того, що замість корисних властивостей ми починаємо попросту марнувати час.

Останнє дослідження, проведене міжнародною консалтинговою компанією GfK серед 37 тисяч підлітків з 25 країн, показало, що в цілому по світу (Європа і Азія) лише 57% підлітків у віці від 15 до 19 років читають книги. При цьому інтерес молоді до електроніки, інтернету та комп’ютерів набагато вищий і не лише для приготування домашніх завдань, але й для розваг.

student_hero20110208_2013_08_07_16_18_45

Коли підлітків запитали, якими джерелами вони користуються для навчання, виявилося, що більшість користується інформацією з таких сайтів, як «Wikipedia», «Yahoo», «Аnswers», «Taringa». На цих сайтах інформацію може розмістити будь-який користувач, однак, незважаючи на це, учні та студенти, як правило, вважають її достовірною. Крім того, зазвичай вони звикли заходити на перші сайти у пошукових системах, прочитати лише уривок тексту і скопіювати наосліп інше.

Саме це на думку фахівців перетворює інтернет із корисного винаходу на «шкідника», який не дає дитині розвиватися та шукати різні варіанти вирішення питань.На думку дитячого психолога Людмили ДОБРОНРАВОВОЇ, аби уникнути цього варто просто встановити певні правила. Якщо це діти шкільного віку, то батькам потрібно звернути увагу на те, скільки часу проводить дитина з телефоном і що саме вона робить. Студентам, же фахівець радить самостійно «взяти себе в руки» та не марнувати час на пустощі.

«Нові технології – це завжди супер. Але ж ми не повинні забувати про маленькі нюанси, які вони з собою несуть. З впровадженням 3G молодь, яка в цих технологіях розбирається краще за всіх, отримає доступ практично до «всього світу». Ми прекрасно знаємо, що знання, які ми отримуємо у момент, коли більше всього їх потребували засвоюються на все життя. Тому 3G може зробити нас та наших дітей набагато розумнішими. Головне, не зловживати цим, тоді ефект буде просто вражаючим і вислів, що «Діти ХХІ століття – це покоління вундеркіндів» – підтвердиться в житі», – впевнений фахівець.

 

Коментарів немає.

Залиште свій коментар