Плюси та мінуси гнучкості в МВОК

Девід Блейк, генеральний директор Degreed, розповідає про особливості онлайн-курсів для масового навчання. Переклад матеріалу здійснено командою MOOCology.


Однією з найбільших переваг МВОК, про яку часто говорять, є їх гнучкість − будь-хто може бути студентом, студенти можуть вчитися в будь-який час і так далі. Однак, як вказує в нещодавній статті New Republic викладач Прінстонського університету, Девід Белл, існують також деякі недоліки гнучкого формату навчання.

Наприклад, Ви, безперечно, можете переглянути відео лекцію курсу у своїй піжамі о 2.30 ранку, але що робити, якщо Ви чогось не розумієте? Хто відповість на Ваше питання в 2.30 ранку? Безумовно, можна розмістити питання на дискусійному форумі в такий час, і, найімовірніше, що Ви отримаєте відповідь. Але все одно варто подумати про те, як гнучкість формату може вплинути на навчання.

Переваги гнучкості МВОК:

  • Будь-хто, у кого є комп’ютер і вільний вихід в Інтернет, може брати участь у курсах.
  • Студенти мають доступ до широкого діапазону курсів від різноманітних провайдерів.
  • Учні можуть навчитися у своєму власному темпі та згідно власного графіка.
  • Маючи мобільний додаток від МВОК, можна навчатися, перебуваючи в будь-якому місці.
  • Студенти можуть вибирати свій власний рівень зобов’язань: який і скільки матеріалу з курсу вивчити, чи брати участь у дискусійних форумах, і т.д.

Потенційні недоліки гнучкості МВОК:

  • При малій кількості або взагалі відсутності кінцевих термінів завдань, у студентів мало шансів завершити курси.
  • Виникають труднощі з відповідями на питання або уточненням незрозумілих речей.
  • Важко відстежувати необхідну інформацію при великій кількості учасників обговорення.
  • Нерегулярне навчання може бути менш ефективно, ніж систематичне.

Як на Вашу думку, чи є ще плюси та мінуси гнучкого формату навчання МВОК? Звичайно, наша мета полягає не тільки в тому, щоб вказати всі переваги та недоліки масових онлайн-курсів, а й визначити, як можна збільшити кількість переваг і зменшити, відповідно, кількість недоліків.

Наприклад, відправка щоденних або щотижневих нагадувань студентам за допомогою електронної пошти або текстового повідомлення може спонукати їх займатися більш регулярно. Підкажіть ще ідеї подолання недоліків гнучкого навчання?

Коментарів немає.

Залиште свій коментар