Онлайн-університет відкриває двері для сирійських біженців

«Університет людей» – неприбутковий проект, що надає вищу освіту людям, в яких немає засобів або доступу до традиційних університетів. Цей виш пропонує вступникам отримати освітній рівень асоціата за два роки чи бакалавра за чотири роки навчання, яке відбувається в онлайн-режимі, повідомляє Studway.


Засновник університету Шаі Решеф вважає, що ліпшого застосування Інтернету годі шукати.

«Ми є альтернативою для тих, у кого немає альтернативи – уцілілих після геноциду в Руанді, землетрусу на Гаїті, біженців із Сирії», – сказав пан Решеф.

В США «Університет людей» надає таким людям освіту без необхідної в традиційних університетах документації. Таким чином розривається замкнене коло, коли біженці повинні отримати нову кваліфікацію, аби піти на оплачувану роботу, але не мають потрібних документів і через це не можуть вступити в коледж.

Навчання проходить у групах з 20-30 студентів та складається з 20 годин роботи онлайн на тиждень. Зі студентами працюють науковці-волонтери та викладачі університетів, які вийшли на пенсію, серед них – колишні президент Університету Нью-Йорка, віце-ректор Оксфордського університету, ректор університету Каліфорнії.

«Ці професори бачать ціну освіти, особливо в США та Великій Британії, і вважають це безглуздим», – розповідає пан Решеф.

За два роки існування кількість студентів виросла з 500 до 5,000 осіб. Наразі освіту можна отримати тільки у трьох напрямах – адміністрування бізнесу, комп’ютерні науки, медичні науки. Хоча серед пріоритетів адміністрації – вивести університет на самооплатний режим, поки що він існує за підтримки Фундації Біла та Мелінди Гейтс, компаній Hewlett-Packard (одна з найбільших у США компаній в сфері інформаційних технологій та кібернетики) та Google.

Навчання в «Університеті людей» відрізняється від масових онлайн-курсів, оскільки тут можна здобути повну вищу освіту з нуля. Крім того, в планах університету вивести навчання в реальну площину – якщо усі домовленості буде погоджено, біженці зможуть навчатись останні два роки в своїх місцевих університетах. Така схема вже працює в США – найбільш успішні студенти можуть перевестися до Університету Берклі у Каліфорнії.

«Ви знайдете наступного Ейнштейна в Зімбабве», – вважає пан Решеф. На його думку, онлайн-університети – найкраще вирішення проблеми доступу до освіти в країнах, що розвиваються.

Коментарів немає.

Залиште свій коментар