Нові ідеї для онлайн-освіти від Гарварду

Девід Блейк, голова Degreed, розповідає як один з найкращіх вищих учбових закладів світу планує зберігти першість у сфері інновацій. Переклад матеріалу здійснено командою MOOCology.


Зовсім нещодавно розпочалася дистанційна програма HBX (Harvard Business X), ініціатором якої стала Гарвардська бізнес-школа. У нинішній час, коли з’являється все більше різних форматів і моделей навчання, HBX привертає до себе особливу увагу, як новий успішний тип програми, що перетворить Гарвард в онлайн-установу.

За минулі кілька років Гарварду довелося зіткнутися з запеклою конкуренцією з боку інших бізнес-шкіл, які стрімко просуються в напрямку дистанційної освіти. На відміну від інших напрямків, онлайн-навчання з кожним днем набирає обертів, а MBA нещодавно стала однією з вищих навчальних онлайн-ступенів. Торік, Уортонська та Стенфордська школи бізнесу намагалися зайняти перші позиції в даному напрямку, запустивши велику кількість інноваційних курсів як формату МВОК, так і близьких по духу до класичної онлайн-освіти.

Звичайно, Гарвардські бізнес-школи також мають суттєві відмінності та не завжди вписуються в наші уявлення про масові онлайн-курси. Але, враховуючи досягнення і прориви Гарварду в розвитку МООК, ми припускаємо, що козирів у нього приховано достатньо і здавати позиції конкурентам найближчим часом наміру він не має.

На відміну від інших навчальних онлайн-програм, HBX не використовує МВОК, але, в той же час, не пропонує й інші традиційні програми з отримання наукового ступеня. Ви отримуєте спеціально адаптовані онлайн-курси Гарвардської бізнес-школи. Програма CORe складається з трьох курсів − Бізнес-аналітика, Економіка для менеджерів і Бухгалтерський фінансовий облік, які студенти повинні пройти за дев’ять тижнів. Вартість даного навчання складає 1500$.

Головною метою є створення нового типу бізнес-освіти − pre-MBA (підготовка до вступу до бізнес-школи). З цього приводу професор Джей Лорш висловився для The New York Times таким чином: “Замість того, щоб зупинитися на двох, хоч і великих, лініях програмних продуктів, ми стоїмо на порозі винаходу третьої”.

Гарвард може запропонувати дану програму навчання й іншим навчальним закладам з можливістю робити гроші на розширенні аудиторії, яку вони досягли завдяки МВОК, не скорочуючи при цьому програм денного навчання. Здавалося б, $1500 за дев’ятитижневі курси – це зовсім недешево, однак, це набагато менше вартості навчання за семестр в Гарварді.

Якщо ж подібний пілотний проект отримає визнання, це означатиме, що набагато більше людей зможуть отримати доступ до якісної бізнес-освіти. З іншого боку, якщо інші установи також оберуть схожу модель, то це стане колосальним ударом по обіцяній раніше безкоштовній й відкритій освіті.

Що ж, як завжди, є як хороша, так і погана сторони запуску HBX в сферу онлайн-навчання. Та поки що ми можемо лише здогадуватися, як саме в подальшому вплине подібна ініціатива на ринок онлайн-освіти.

Коментарів немає.

Залиште свій коментар