Не забувайте, що МВОК досі знаходяться на стадії експерименту

Девід Блейк, голова Degreed, пропонує не поспішати з висновками стосовно масових онлайн-курсів, адже вони ще зовсім молоді! Переклад матеріалу здійснено командою MOOCology.


Минуло більше двох років відтоді, як рух масових курсів вголос заявив світові про себе. Майже кожен день у спільноті МВОК з’являються дані про нові дослідження або технології: ступінь магістра комп’ютерних наук Технологічного інституту Джорджії активно залучає студентів, все більше компаній успішно впроваджують МВОК в свої бізнес-процеси, в той час як освітні установи розглядають нові і нові можливості використання масових онлайн-курсів у навчальних програмах сучасного формату.

Незважаючи на величезну кількість зареєстрованих на курси користувачів з усього світу і досягнуті успіхи у зростанні якості навчання, настав час озирнутися назад і нагадати собі, що Масові Відкриті Онлайн Курси все ще є експериментальними.

Президент EdX Анант Агарвал, який раніше сформулював одне з найбільш радикальних бачень того, яким чином вища освіта могла б змінитися в майбутньому, є також першим, хто відзначив, що МВОК знаходяться все ще на початковому етапі розвитку: “Вони носять експериментальний характер. Нам вкрай складно говорити про ефективність методик. Оскільки раніше такого не було, порівнювати просто нема з чим”.

Він також застерігає про необачних прогнозів на майбутнє, припускаючи, що деякі ранні ідеї МВОК, можливо, нашкодять загальному розумінню:

“Я вважаю, що деякі з перших гучних заяв творців масових курсів можуть бути невірно сприйняті викладачами та керівництвом навчальних закладів. Наприклад, згадайте радикальні заяви відносно того, скільки університетів назавжди випадуть з освітнього процесу. Логічно, що це відлякало частину потенційної аудиторії. Я думаю, якби ми були дещо обережніше в своїх висловлюваннях, то набагато більше людей приєдналися б до ідей МВОК сьогодні”.

Система вищої освіти знаходиться у важкому становищі, і МВОК являють собою реальне вирішення проблеми того, як забезпечити більш доступне навчання всім тим, хто його потребує. Оскільки з’являється все більше масових онлайн-курсів, в наших інтересах пам’ятати, що МВОК не досягли своєї кінцевої форми – вони все ще знаходяться в процесі розвитку.

Замість того, щоб демонізувати МВОК, як руйнівника освіти, або споруджувати для них тріумфальний п’єдестал, якого вони доки що не заслуговують, давайте зосередимося на тому, як конкретно Масові Відкриті Онлайн Курси можуть допомогти суспільству, і як ми можемо з їх допомогою створити досконалі і доступні освітні системи.

Коментарів немає.

Залиште свій коментар