МВОК для MBA вже не за горами?

Девід Блейк, голова Degreed, розповідає про майбутнє бізнес-навчання, яке поступово перейде в онлайн. Переклад матеріалу здійснено командою MOOCology.


Нещодавно Технологічний Інститут Джорджії сколихнув громадськість, анонсувавши створення курсу, що надає можливість в рамках відкритого онлайн-курсу отримати ступінь магістра комп’ютерних наук, який буде коштувати лише $6,600. У січні 2014 року тестова програма стартувала, набір студентів наразі продовжується, а безпосередньо навчання розпочинається навесні. Це перший проект МВОК, пропонуючий офіційно отримати таку високу наукову ступінь. Якщо зробити висновки по темпам поширення МВОК серед університетів і коледжів, коли всі намагаються впровадити інновації першими, то напевно наступним етапом у розвитку буде можливість віддаленого отримання ступеня MBA. І деякі факти вже свідчать про це.

Ще восени 2013 року Школа Уортон при університеті Пенсільванії оголосила, що планує помістити програму першого року MBA на сервісі Coursera. Курс буде складатися з чотирьох основних блоків, які мають право на офіційний підтверджений сертифікат Coursera. А через декілька днів потому Стендфордска Вища Школа Бізнесу розпочала ігровий МВОК на тему пенсійного планування. Кульмінацією курсу був командний проект, в якому п’ять команд-переможців отримували можливість презентувати свої пропозиції професорському складу факультету.

Майже одночасно з ними Гарвардська Школа Бізнесу повідомила інформацію, що також планує розмістити свої тематичні лекції онлайн. Поки ще не відомі всі подробиці майбутнього проекту, крім того, що сервіс буде мати назву HBX (ознайомитись детальніше можна тут), розробляється на платформі edX і планує побачити світ колись у 2014 році. Які будуть курси або напрями досліджень? Яку запропонують систему навчання і оцінювання? Чи буде сертифікат відповідати державним стандартам? Навіть Гарвард ще не знає.

У багатьох відносинах, MBA чудово вписується в МВОК-концепції. Факт, що MBA є однією з найпопулярніших бізнес-програм онлайн для отримання ступеня. Навіть з урахуванням того, що її вартість складає більше 90 000$, переваги від проходження вельми значні. Запропонувавши цю систему навчання у форматі МВОК, з’явиться можливість істотно полегшити студентський фінансовий тягар, адже у даний час середній борг бізнес-учня становить близько $50,000 (а в найбільш відомих навчальних закладах сума дуже часто навіть шестизначна).

Коли ж відбудуться зміни та чи відбудуться вони взагалі у найближчій час? Потенціал сфери, безумовно, досить привабливий і наразі майже не охоплений. Та чи будуть поспішати університети, яким і так чудово живеться, адже вони отримують у середньому 200,000$ за очну програму MBA. Можливим цікавим рішенням було б створення схожої альтернативної системи, але у такому разі потрібна додаткова робота, щоб донести програму до роботодавців і отримати необхідну акредитацію. Чи роботодавці погодяться на “щось на кшталт MBA“? Мабуть, час для цього ще не настав, але стрімко зростаючі борги студентів не можуть не наводити нас на думку, що він дуже близько.

Коментарів немає.

Залиште свій коментар