МВОК стирає кордони між школою, роботою та життям

За останні десятиріччя освітня система ізолювалася сама в собі. Девід Блейк, голова Degreed, пояснює як завдяки масовим курсом освіта знову становиться природною та логічною частиною повсякденної діяльності.


Сьогодні саме технології стають головною рушійною силою сучасного життя. Ця тенденція стосується також ділової та освітньої сфер. Наприклад, вже практично не існує межі між професійною діяльністю і вільним часом. Гнучкі графіки і дистанційна робота вже давно сприймаються як норма.

МВОК сприяють цьому руху, поступово стираючи кордони між школою, роботою та іншою частиною життя. Ми вже бачимо декілька напрямків цього розвитку:

  • МВОК пропонуються як академічними установами, так і приватними тренінговими компаніями. Учні мають змогу самостійно обрати необхідні програми та займатися в зручний час, щоб поліпшити свої професійні навички. Останній цікавий приклад такої організації – професійні асоціації, які нещодавно також почали пропонувати Масові Відкриті Онлайн Курси (дивиться приклад), надаючи своїм учасникам додаткові можливості в отриманні актуальної освіти.
  • Компанії, які пропонують для продажу різноманітні товари та послуги, пропонують МВОК, щоб розповісти про практичну сторону використання продукту співробітникам та клієнтам, також використовують для цього МВОК.
  • Учні реєструються на масових онлайн-курсах одночасно і для професійного розвитку, і в особистих інтересах на одній і тій же платформі (наприклад, на Coursera).
  • Роботодавці вже почали заохочувати співробітників користуватися на роботі власними компьютерами, ноутбуками та планшетами. Адже, згідно з новими дослідженнями, це значно підвищує продуктивність та допомагає людині комфортніше почуватись на роботі. Із зростанням руху “Бери власний комп’ютер на роботу” BYOD, учні користуються одними й тими ж ноутбуками й мобільними пристроями і для участі в курсах, і для спілкування з друзями або родиною, і для розваги й роботи.

Така комбінація тенденцій означає, що навчання з кожним днем все більше інтегрується “в повсякденне життя”. Не існує жодних нормативних годин, академічних обмежень або крайнього терміну. “Безперервне навчання” робить нас краще кожного дня. Це дійсно добра річ, адже саме це дає нам можливість зберегти і наші навички, і наш мозок в робочому стані.

Які ще є способи, якими МВОК та інші освітні технології можуть об’єднати освіту, роботу та інші аспекти життя?

Коментарів немає.

Залиште свій коментар