Масові онлайн-курси вже сьогодні готові змінити традиції професійного навчання

Девід Блейк, генеральний директор Degreed, наводить приклади сфер професійної діяльності, в яких випускники МВОК задіяні вже сьогодні. Переклад статті здійснено командою MOOCology.


У недавній статті, опублікованій в The Evolllution, Метт Дженсен, представник ради директорів компанії “Advanced Informatics”, досліджує поточний стан справ у сфері підготовки кадрів для виробничої сфери за допомогою масових онлайн-курсів. Він виділяє ряд факторів, що сприяють взаємовигідній інтеграції та співробітництву МВОК і різних індустрій, які головним чином зумовлені двома обставинами:

  1. внаслідок зростаючого фінансового тиску провайдери МВОК змушені переходити від “академічного” навчання до “професійного”;
  2. компанії все більше відчувають на собі кадровий дефіцит, тому знаходяться в пошуку нових шляхів для залучення і навчання співробітників, зокрема, вбачаючи саме в МВОК інструмент для вирішення подібних труднощів.

Дженсен виділяє три професійні напрямки, представникам яких  рекомендує звернути особливу увагу на підготовку фахівців за допомогою Масових Відкритих Онлайн Курсів. Пропонуємо ознайомитися з головними тезами його аргументів:

Дизайн

Дизайн відмінно підходить для МВОК з причини “необхідності постійних інновацій та співпраці. У той час, як більшість фірм оцінюють лише ідеї для реалізації власних внутрішніх проектів, саме фактор МВОК є головним джерелом живлющої сили та енергії для розвитку галузі в цілому”. Велика кількість провайдерів МВОК вже сьогодні пропонують вступні курси з теорії дизайну.

Охорона здоров’я

Фахівці в галузі охорони здоров’я масово потребують допомоги при переході від теорії медицини до практичної реалізації медичних спеціалізацій, що робить цю галузь ідеальною для МВОК. Зовсім недавно у статті BMJ Careers було висловлено припущення, що при належному рівні реалізації масові курси можуть бути набагато ефективнішими, ніж поточні моделі безперервної медичної освіти. Досить сказати, що ряд курсів від Coursera вже визнані Акредитаційною Радою з медичних спеціалізацій.

Ресторанний бізнес і громадське харчування

Мабуть, це найбільш цікава з усіх галузей, з якими мені доводилося раніше зустрічатися. Дженсен припускає, що МВОК можуть бути корисними для підготовки студентів до управління, забезпечення продовольчої безпеки, а також до розвитку в області кулінарії. EdX і Udemy вже пропонують онлайн-курси з кулінарного мистецтва.

Ось ще кілька областей, які можуть використовувати досвід МВОК:

Веб-сайти та розробка програмного забезпечення

Напевно, це одна з перших галузей, яка отримала новий поштовх к розвитку саме завдяки масовим курсам.

Значна частина МВОК та інших альтернативних форм навчання глибоко пустили корені в сфері технологій. Шляхом об’єднання курсів різних провайдерів, у студентів з’явилася можливість створювати власні комп’ютерні навчальні програми.

Менеджмент

Бізнес-школи зовсім нещодавно почали розміщувати свої пропозиції в мережі Інтернет, але вже деякі учні, завдяки МВОК, створюють навіть свої власні програми MBA.

Освіта

Так як викладачі є однією з головних аудиторій для МВОК, для них доступна велика кількість курсів з можливістю вдосконалити свої навички. Освіта є однією з десяти найбільших галузей в США для отримання онлайн-ступеню.

Ми спробували трохи розповісти про можливості, які дають індустрійним галузям Масові Відкриті Онлайн Курси вже сьогодні. Можливо, з часом, ми знову повернемося до цієї теми і розповімо Вам, які ще професійні напрямки прийняли МВОК до своїх лав.

Коментарів немає.

Залиште свій коментар