Крокуй за своєю мрією разом з МВОК

Тоні Роудс − студент XXI століття. Він навчається самостійно, живе на Гавайях. Він захоплюється навчанням, фермерством, їжею, знайомствами з людьми та дає поради як жити дійсно цікавим життям. Переклад статті здійснено командою MOOCology.


Уявіть себе старшокласником (хоча, можливо, Ви і є старшокласник), який вирішив вступити до коледжу. Ваша сім’я та друзі задають Вам безліч питань про то, куди Ви маєте намір вступити, що хочете вчити і як плануєте оплачувати навчання.

У 16 років тиск на Вас, як на особистість, може бути досить чуттєвим. Ви знаєте, що різні там бухгалтери, менеджери з постачання, медсестри сьогодні можуть легко знайти собі роботу. Всі Ваші друзі, на перший погляд, також повністю впевнені у своїх намірах. Вони знають, що витративши на навчання кращі 4 роки свого життя та отримавши вищу освіти, вони в подальшому зможуть розраховувати на $60,000 або $70,000 на рік, гарний будинок, можливість виховувати кількох дітей і відпочивати де побажають.

З різних причин це не вписується у Вашу ідеальну картинку світосприйняття. Ви точно знаєте що саме Вам цікаво, але навколо постійно є друзі та сім’я, які намагаються запевнити Вас “зробити правильний вибір”, і просто чинити так, як робили люди останні 250 років. Але Ви все одно бажаєте коли кожен день свого життя присвячувати улюбленій справі.

У своїй відомій промові на конференції TED “Почни з питання “Чому?“Саймон Сінек розповідає про те, що успішні люди, підприємства та організації досягли свого успіху тому, що завжди питали себе на початку роботи, чому вони роблять те, що роблять.

Отже, повернемось до ролі старшокласника та запитаємо своїх друзів та родину:”Чому?”. Чому я повинен витратити наступні чотири роки свого життя займаючись тим, в чому взагалі на впевнений, чи є в мене бажання? Чому б не помандрувати? Чому б не спробувати себе у волонтерській діяльності? Чому б не жити на острові посеред океану? Чому б не написати книгу? Чому б не зробити щось важливе для мене?

Протягом довгого часу відповідь могла бути: “Тому що освіта залишиться з тобою на все життя. Можна забрати будинок, машину, гроші, але позбавити диплома неможливо”.

Вибачте, але таке виправдання сьогодні більше на спрацює. С появою МВОК з’явилася можливість вчитися буквально по всьому світу – для цього Вам достатньо лише Інтернету. Ви маєте змогу приймати участь в будь-яких курсах кращих університетів світу, до того ж безкоштовно.

Онлайн-курси надають змогу інвестувати свої кошти в те, чи Ви захоплені, а не в аркуш паперу. Зараз в історії нашої країни може розпочатись один з найважчих економічних періодів. Ось чому нам як ніколи варто зосередити свої сили на створенні принципово нової категорії людей – сучасних професіоналів, захоплених своєю справою настільки, що цілком здатні навчити самі себе, у свій особистий час, в своєму темпі, керуючись своїми інтересами.

Follow_Dream_together_with_MOOC_2

Користувачі МВОК починають навчання з самого головного питання: ”Чому?” Чому Ви повинні витрачати свій вільний час на курси, що не мають навіть базової акредитації?

Відповідь дуже проста, адже Ви хочете почати будувати своє життя, спираючись на те, що Вам подобається. Зараз це можливо, причому ціною досить невеликої кількості часу. І невже Ви так впевнені, що краще заплатити $100,000 за папірець?

Коментарів немає.

Залиште свій коментар