Інноваційна платформа для українських вчителів шукає кошти на (не)конференцію

Сьогодні шкільним педагогам в Україні непросто знайти можливості для якісної продуктивної самоосвіти й підвищення кваліфікації. А без цього діти навряд чи можуть розраховувати на Вчительку чи Вчителя – які не просто працюють у школі, а йдуть у ногу з часом, можуть підготувати дитину до життя.


Демократичний формат EdCamp Ukraine – це унікальна платформа професійного зростання для вчительства України, яка ґрунтується на принципах безкоштовності, незалежності та вільної ініціативи. Завдяки новому дискусійному формату, учасниці й учасники самі у перший день (не)конференції визначають перебіг її роботи, вибираючи ті сесії, які відповідають їхнім потребам та інтересам.

Платформа має на меті побудувати “спільноту відповідального вчительства, яка об’єднає кращих агентів змін у системі національної освіти”.

Ми хочемо підтримати вчительство, створюючи й розвиваючи інноваційну та демократичну платформу самоосвіти й підвищення кваліфікації із залученням найкращих світових і вітчизняних фахівців і фахівчинь не тільки у сфері освіти, а й у суміжних галузях, що допоможе змінити ситуацію на краще.

Заснували ініціативу Олександр Елькін та Марина Пащенко у 2014 році, а у 2015-му провели першу національну (не)конференцію  для шкільних педагогів EdCamp Ukraine.

4

Разом із спільнотою відповідального вчительства провели Всесвітній День Гідності (Global Dignity Day), який відбувався одночасно у понад 65-ти країнах світу. Подія є навчальним курсом для вчительства, учнівства й студентства. 21 жовтня 2015 року Всесвітній День Гідності відбувся вперше в Україні, до проведення якого було залучено майже 13000 учасниці учасників із 120 закладів освіти.

EdCamp Ukraine планує провести 9 та 10 квітня 2016 р. у Харкові Другу національну (не)конференцію для шкільних педагогів із такими інноваційними компонентами:

  • перекласти, адаптувати та запропонувати спільноті відповідального вчительства один із професійних курсів підвищення кваліфікації від всесвітньо відомої MOOC платформи Сoursera;
  • представити результати 11-ти міні-EdCаmp’ів;
  • на базі зведеного класу – учениць і учнів з різних шкіл – запропонувати відкриті уроки за методикою “акваріум”;
  • одну зі спільних сесій присвятити питанням недискримінації та гендерної рівності в освіті із залученням кращого вітчизняного і світового досвіду;
  • долучитись до світової фотокампанії, присвяченої Цілям сталого розвитку ООН у сфері освіти;
  • один день присвятити інтерактивній роботі в музеях – єдиному в Східній Європі Музеї жіночої та гендерної історії, Музеї релігій, Літературному музеї, Музеї голокосту, Музеї сексуальних культур, Чорнобильській творчій майстерні, а також на “виставці під відкритим небом” муралів харківського художника Гамлета. І це буде не просто відвідування музеїв, а сесії за спеціально розробленими методиками в рамках підвищення кваліфікації;

6

  • спільно з видавничою групою “Основа” створити ексклюзивний випуск журналу з усіма родзинками експертних та учительських сесій, інтерв’ю, корисними посиланнями й контактами, що були напрацьовані впродовж незабутніх днів (не)конференції;
  • одночасно із всеукраїнською подією організувати Music Camp під менторством неймовірної Констанції Фортунато та запросити на гала-концерт учасниць і учасників EdCamp Ukraine 2016.

Наразі ідеологи EdCamp Ukraine шукають кошти, щоб забезпечити приїзд вчителів, лекторів, які виступатимуть безкоштовно, відзняти сесії та викласти відео на сайті.

“У інших країнах (не)конференції EdCamр для вчительства організовують і забезпечують фінансово самі ж педагоги, а в тих складних умовах, у яких зараз перебуває і Україна загалом, і шкільне вчительство зокрема, такий варіант є фактично неможливим”, – кажуть організатори платформи.

Будь-хто може організувати EdСamp у себе – чи то районне управління освіти, окрема школа, громадська організація або неформальна учительська група.

 

Коментарів немає.

Залиште свій коментар