Чи здатний МВОК задовольнити вимоги до навчання дорослих учнів?

Вікторія Берлінг, директор університету Північного Кентуккі, пропонує увазі читачів п’ять найбільш важливих потреб дорослих студентів в отриманні освіти, заснованих на серії опитувань. Переклад статті здійснено командою MOOCology.


  1. Програма навчання, яка працює за особисто складеним графіком

Для дорослих учнів комфортні умови курсу і гнучкі графіки мають найвищий пріоритет в переліку важливих потреб. Вони хочуть отримати свої вчені ступені якнайскоріше, і досить часто змушені одночасно приймати до уваги різноманітні зобов’язання, такі як робота і сім’я. МВОК відповідає цьому критерію відмінно: по-перше, це онлайн-курси, які дають можливість учневі вибрати зручний графік навчання та комфортні умови, а по-друге, це відмінний варіант самостійного навчання.

  1. Відповідні програми для отримання кваліфікації

Більшість дорослих учнів відвідують школу для того, щоб поліпшити свої професійні навички, тому те, що вони вивчають, повинно бути актуальним для них. Якщо Ви не звертатиме увагу на слова “вчений ступінь”, МВОК впорається з цією справою дуже добре − на додаток до курсів загальної освіти існує безліч інших для підвищення кваліфікації та професійного розвитку. Нові сертифікати онлайн-курсів від Coursera і edX можуть також служити альтернативами дипломів для учнів у багатьох сферах на ринку праці.

  1. Придбання очікуваного навчання

Дорослі учні повинні знати, що їм необхідно робити. Вікторія Берлінг розглядає це питання, головним чином, з точки зору адміністративної підтримки. Для студентів МВОК, які хочуть отримати сертифікати онлайн-курсів, очікування чітко викладені відповідно до встановленого графіка даної програми навчання. Ті, хто хоче створити освітню програму для себе самостійно, в даний час “кинуті” напризволяще. Udacity може бути провайдером МВОК, що вирішує цю потребу найкраще – це забезпечує різні рівні підтримки учнів в платних підписних курсах.

Adult_Learning_Specify_2

  1. Зворотний зв’язок з викладачами

Дорослі цінують, як формальний, так і неформальний зворотний зв’язок з викладачами. Це одна зі сторін методики навчання, якою МВОК поки що позбавлені; однак, у студентів Масових Відкритих Онлайн Курсів є безліч можливостей для отримання зворотного зв’язку з колегами та асистентами. Наприклад, оплачувана програма Udacity пропонує більш індивідуальний зворотний зв’язок.

  1. Визнання попереднього навчання (RPL) ***

Цей критерій менш актуальний для МВОК. Але, тим не менш, завдяки швидкому просуванню до основних компетентних програмам, все більше установ експериментують зі способами оцінити і визнати попереднє навчання.

В цілому, можна зробити висновок, що у МВОК є всі необхідні можливості для якісного задоволення найбільш важливих потреб дорослих учнів. А що думаєте Ви з цього приводу?

(***Примітка перекладача. Оскільки дане поняття, швидше за все, невідомо нашому читачеві, трохи прояснимо його суть. RPL – це процес, що практикується організаціями в багатьох країнах світу, який ґрунтується на тому, що кандидатура отримає визнання свого професіоналізму незалежно від освіти, але виходячи з фактичного досвіду роботи. Іншими словами, це найважливіший елемент оцінки Ваших навичок або знань, незалежно від того, де і як Ви їх придбали. Це альтернативний варіант, який пропонує підтверджуюча організація в разі, якщо у людини немає освіти за фахом.)

Коментарів немає.

Залиште свій коментар