А що як студенти віддають перевагу іншим способам навчання?

Девід Блейк, генеральний директор Degreed, коментує нову статтю впливового освітнього експерта стосовно необхідності масових змін у системі оцінювання. Переклад матеріалу здійснено командою MOOCology.


У недавній статті в Inside Higher Ed Джошуа Кім досліджує ідею про те, що майбутні студенти швидше за все віддадуть перевагу онлайн-освіті перед індивідуальною, мобільній – перед стаціонарною. Ось чому оплата за проживання та навчання в коледжі більше не має сенсу.

При оцінюванні переваг дистанційної освіти у порівнянні з традиційною це не завжди береться в розрахунок. Нещодавно я розмірковував над тим, як ми будемо озиратися назад на нинішні дискусії з питань альтернативної освіти через кілька десятиліть. Існує вже достатньо доказів того, що основні принципи, на яких побудована сьогоднішня система освіти, такі як академічні години, більше не мають сенсу або актуальності. Що, як студенти в майбутньому віддадуть перевагу не лише онлайн-освіті, а якомусь принципово іншому способу навчання?

Недавні дані досліджень наштовхують нас на думку, що наші погляди на нові моделі навчання і на освіту в цілому вимагають глобальної зміни парадигми.

Наприклад, коли МВОК з’явилися, все, про що могли говорити люди – це їх низький показник завершення. Але тільки зараз ми зрозуміли, що подібні параметри оцінювання взагалі не актуальні. Насправді, студенти МВОК практично не піклуються про завершення курсів, принаймні, як визначають професора і провайдери МВОК. У студентів є свої власні критерії успіху і, в той час, як тільки близько 7% учнів завершують масові онлайн-курси, більш високий їхній відсоток вважає курси корисними.

Крім того, жоден серйозний експерт не передбачив масовий успіх тренінгів з програмування, які на практиці показали неймовірно високі результати. Особливу практичну цінність тренінги внесли в сферу комп’ютерних наук. Студенти тренінгів не переймалися з того приводу, що курси не були акредитовані навіть формально. Адже головне для них було – вивчити програмування якомога швидше, і відразу отримати роботу.

Учні бажають здобувати освіту, яка збігається з їх особистими або професійними цілями. А вища освіта з кожним днем ​​все більше замикається в собі, вимагаючи від учнів все більше зусиль і витрат, і в той самий час абсолютно не гарантує працевлаштування та професійну компетентність.

То що як студенти дійсно віддають перевагу абсолютно іншому способу навчання?

Коментарів немає.

Залиште свій коментар